Valilik Makamı’na Takdim Edilen Hediyeler İhtiyaç Sahiplerine Dağıtıldı

valilik 2

Emniyet Genel Müdürü olarak Ankara’ya tayini çıkan Hatay eski Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’in veda ziyaretleri kapsamında Makamına sunulan hediyeler ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtıldı.

Temmuz 2009’da Hatay’da Vali olarak göreve başlayan ve son Valiler Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü görevine atanan Lekesiz, Valilik Makamı’na takdim edilen gıdadan giyime, süs eşyasından kitaba kadar çeşitli hediyeler için ‘ilgisine göre; ihtiyacı olan kimselere ya da ilgili yerlere dağıtın veya demirbaşa kaydedin’ talimatı verdi.

Buna göre; 2009-2014 yılları arasında Makama sunulan toplam 220 adet giyim, 4 adet tablet bilgisayar ve bilgisayar, 24 adet masa, duvar ve kol saati ile toplam 1.384 adet kitap, gıda ve bunun gibi hediye ilgisine göre ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve öğrencilere dağıtılırken; bazı eşyalar da demirbaşa kaydedildi.

Vali Lekesiz’e ve eşi hanımefendiye veda ziyaretleri kapsamında sunulan hediyelerin tamamı ise niteliğine göre demirbaşa kaydedildi veya ihtiyaç sahibi vatandaşlara verildi.