ASİ MEDYA DEV SANATÇILARI İSKENDERUN’DA BULUŞTURDU

0
206
IMG 6158
IMG 6158

IMG_6105

Asi Medya Organizasyon Barış ve Kardeşliğin şehri Hatay ve İskenderun’da organize ettiği Kültür ve Sanat etkinliklerinde hep bir adım önde çizgisiyle fark yaratmaya devam ediyor.

Gerçekleştirdiği profesyonel organizasyonlarla Ulusal ve uluslar arası sanat ve kültür elçilerini Hataylılarla buluşturan ASİ MEDYA, bir ilke daha imza atarak bu kez de Kardes Türküler, Sezen Aksu ve Ara Dinkjian gibi ünlü isimleri İskenderun’da aynı sahnede bir araya getirdi.

21 Eylül Dünya barış günü’ne denk gelen bu buluşmada dev sanatçılar İssos Otel’de sahne alarak bir konser gerçekleştirdiler. Büyük ilgi gören açık hava konserinde aynı gün aynı sahneden binlerce Hatay’lı müziksevere seslenen Sezen Aksu, Kardes Türküler grubu ve Ara Dikjiyan en güzel eserlerinden oluşan müzik ziyafetini sunarken bir yandan da tüm Dünya’ya barış ve kardeşlik mesajlarını haykırdılar.

Halkların kardeşliği temasıyla çalışmalarını sürdüren Kardeş Türküler Grubu, Anadolu, Balkanlar ve Mezopotamya’nın zengin kültüründen şarkılarını seslendirirken, Sezen Aksu’da kendine özgü sohbet ve esprileriyle süslediği bu konserde özel olarak oluşturduğu repertuarıyla sevenlerine adeta müzik ziyafeti sundular. Hatay’ın her köşesinden gelen binlerce müziksever, dünyanın en iyi ud virtüözlerinden ve besteci Ara Dinkjian ile de hafızalardan silinmeyecek bir konser izleyerek adeta mest oldular.

Bu gecenin Mimarı ve Asi Medya Organizasyonun kurucusu Ali Sabahoğlu duygularını ifade ederken şunları söyledi; “Barışa ve Kardeşliğe verdiğimiz önemi kuruluş günümüze yansıttık. 21 Eylül 2010 Dünya Barış Günü’nde kurulan Asi Medya Reklam Tanıtım Organizasyon olarak 5. yılımıza girerken sadece hayal etmiyoruz, hayal edileni gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İskenderun ve Hatay barış ve hoşgörünün yaşandığı, farklı din ve mezheplerden insanların yüzyıllardır bir arada, barış ve hoşgörü ortamında yaşadığı ender yerlerden biri. Asi Medya Organizasyon olarak bu anlamlı günde 5. yılımıza girerken bu yılki programda ‘21 Eylül Uluslararası Barış gününü savaşsız şiddetsiz ve çatışmasız bir dünya ve ülke özlemiyle kutlamak’ parolamız olmuştur. Bugün her zamankinden daha fazla barışa ihtiyacımız olan bu dönemde, zihinlerden silinmeyecek bir organizasyonu daha gerçekleştirmenin ve sizlerle ilk’leri paylaşmanın mutluluğunu, gururunu yaşıyoruz. Hatay’da Uluslararası sosyal ve sanatsal faaliyetlerimiz büyüyerek devam edecek. Daha sürprizlerimiz bitmedi. Bizi destekleyen ve güvenen sanatseverlerimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Bizi izlemeye devam edin.” dedi.

IMG_6158 IMG_6115 IMG_6105

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − 9 =