İkem Bilim Merkezi farkını konuşturuyor!

0
412
ikem koleji1
ikem koleji1

ikem koleji1
Özel İKEM Koleji, bilimsel ve sosyal anlamda gelişmeyi isteyen ve bunun için üniversiteyi bekleyen öğrencilerine İKEM çatısı altında erken bir başlangıç yaptırmak ve böylece gidecekleri üniversitelerde ‘tecrübeli’ kişiler olarak ön plana çıkmalarını sağlamak hedefi ile hareket ediyor.
Prestijli üniversiteleri örnek alarak hazırlanan fizik, kimya ve biyoloji laboratuarları ve donanımı, bilim müzesi, tecrübeli ve idealist İKEM Fen Lisesi kadrosu ile yurt içinden ve yurt dışından gelen birçok öğretmen ve akademisyenin dikkatini çekiyor.
Fen Lisesi, akademik bilgi ve becerinin ötesinde ‘yaparak öğrenme modeli’ni (learning by doing) donanımlı ve çağdaş laboratuar koşullarında uygulamayı ilke ediniyor. İKEM öğrencileri, üniversite sınavlarında ve sonrasında, uygulamalı çalışmanın ne kadar önemli olduğunu ve farkındalık kazandırdığını öğreniyorlar. İkem Koleji tarafından yapılan açıklama şöyle;
“Öğrencilerimizin ders sırasında edindikleri teorik bilgilerin kavranması oldukça önemlidir. Derslerden sonra yapılan laboratuar çalışmaları, anlaşılmayı ve kavramayı kalıcı hale getirir. Edinilen bilgiler yeni bilgilerin eklenmesinde de temel teşkil eder. Öğrencilerin laboratuar ortamında uygulanmış deneylerle ilgili soruları kolaylıkla yorumladıkları ve çözdükleri gözlemlenmiştir. İKEM Bilim Merkezinde bulunan teleskoplar, jiroskop, Van der Graaf jeneratörü,lazer prizma set, Star Theater 2: Etkileşimli Meteor yapıcısı, daha birçok biyoloji, kimya ve fizik laboratuarlarındaki aparatlar ve malzemelerden oluşan donanımı, akademik bilgilerin deneylerle hayata geçirilmesine fırsat vermektedir. İKEM Fen Lisesi sahip olduğu teknik donanımı ile Türkiye’nin sayılı okulları arasına girmeyi başarmıştır. Yeni dönem için İKEM Fen Lisesi öğrencilerini bekliyor.”
ikem koleji3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × 1 =