Tosçelik Fen Lisesi yine zirvede!

0
566
toscelik fen lisesi
toscelik fen lisesi

toscelik fen lisesi
Öğrenci merkezli eğitim sistemi ve özgün eğitim modeli ile öğrencilerini hayata hazırlayan İskenderun Tosçelik Fen Lisesi, başarı geleneğini Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) da sürdürdü. 2014 LYS sonuçlarına göre Tosçelik Fen Lisesi’nin başarılı öğrencileri Mehmet Hüseyin Satar Hatay 1.’si ve Türkiye 42.’si,
Busenur Sarıduman Hatay 2.’si ve Türkiye 110’su olup, puan ortalamalarıyla geçen yıl olduğu gibi bu yıl da liderliği kaptırmadı.
İskenderun Tosçelik Fen Lisesi, 5. Dönem mezunlarını verirken başarı geleneğini bu yıl da bozmadı. LYS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Tosçelik Fen Lisesi’nin okul ortalamasında lider olduğu bir kez daha kanıtlandı.
Tosçelik Fen Lisesi’nin 5 yıldan bu yana Hatay şampiyonu olduğuna dikkat çeken Okul Müdürü İlhami Koç, “Öğrencilerimizi tebrik ediyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Okulumuz 5. mezunlarını vermişlerdir. 5 yıldan bu yana Hatay şampiyonu olmuşlardır. Ayrıca Türkiye dereceleri yapmışlardır. Tüm bu sonuçlar bize doğru yolda olduğumuzu göstermesi bakımından önemlidir. Boşa harcayacak bir dakikamız bile yok! Daima daha ileriye, daha yukarıya çıkmak en büyük hedefimizdir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 − 1 =