Rektör Güder, “Rektörler Anlatıyor” programına konuk oldu

rektör
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, TRT Okul kanalında “Rektörler Anlatıyor” programına katıldı. Aralarında Hitit Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi gibi üniversite Rektörlerinin de bulunduğu programda ilk olarak Rektör Güder konuştu.

ÜNİVERSİTENİN GELİŞİM SEYRİ ANLATILDI
Mustafa Kemal Üniversitesi’nin 1992 yılından günümüze kadar gelişim seyrini izleyiciyle paylaşan Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder; öğrencilere sunulan olanaklar, kampüs yaşantısı, derslerin uygulanabilirliği gibi konuları kapsayan konuşmasında “Neden MKÜ?” sorusunun da cevabını verdi. Rektör Güder, Üniversitenin gelişen ve değişen yüzünü anlatırken öğrenci odaklı hazırlanan video görüntüde ise izleyiciler, Mustafa Kemal Üniversitesi’ni görme fırsatı yakaladı. Canlı olarak yayınlanan ve her Rektöre 30 dakikalık bir sürenin tanındığı programda, Mustafa Kemal Üniversitesi’nin yanı sıra öğrenci için en önemli tercih sebeplerinden birini oluşturan şehrin avantajları da sıralandı. Özellikle kız öğrencilerin yükseköğretim konusunda eğitim almaları için yapılan teşviklerden bahsedilirken Tayfur Sökmen Yerleşkesi içerisinde henüz inşaatına başlanan ve kız öğrencilerimiz için önemli bir barınma ihtiyacını karşılayacak yurt bilgisi de konuşma arasında yer aldı.

ÜNİVERSİTEYİ AYAKTA TUTAN UNSURLAR
Üniversite bünyesinde temeli atılan ve birçoğunun da yapım süresinde sonlarına yaklaşılan binalarla birlikte adeta çekim merkezi haline gelen kampüs yaşantısı, konuşmanın en dikkat çekici konularını oluşturdu. Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokul sayıları, öğrenci bilgileri, akademisyenlerin niteliği gibi üniversiteyi ayakta tutan unsurların yanı sıra üniversiteye dair bütün bilgiler Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder tarafından izleyicilere aktarıldı. Programdan sonra gelen olumlu tepkiler ise, Rektör Güder’in başarılı bir performans ortaya koyduğunun işaretini verdi.

Önceki İçerik‘Memleketimiz için çalışacağız’
Sonraki İçerikBisikletli Aktivistler Cilvegözü’nde
Avatar photo
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.