Sadullah Ergin; ‘Şiddet barındırmayan her türlü düşünce serbest’

sadullah4
HATİMDER Başkanı Mehmet Yolcu ve yönetim kurulu üyeleri, İmam Hatip Lisesi mezunları ve öğrencilerini bir araya getiren “Pilav Günü” etkinliği düzenledi.
Düzenlenen etkinliğe Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, AK Parti Hatay Milletvekili Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, yönetim kurulu üyeleri ile İmam Hatip Lisesi mezunları ve öğrencileri katılım gösterdi. Törende konuşma yapan AK Parti Hatay Milletvekili Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin, 70’li yılların bu mütevazi okullarının bir kuşak doğurduğunu ifade ederek, “Bugün bu okul bahçesinde bulunan insanlar bu okuldan mezun olarak hayatın çeşitli yerlerinde başarı ile yaşamlarını sürdürmektedirler. Bir zamanlar İmam Hatipli olmak dez avantajlı bir ayrıcalıktı. Düşüncesini ifade etmek, inancını yaşamaya çalışmak, bir eksiklik, özür olarak insanların önüne getiriliyordu.
İmam Hatiplerden mezun olan öğrencilerimiz, üniversitelerde zor şartlar altında eğitim aldılar. Hayırsever vatandaşlarımızın el birliği ile yaptığı bu okullar, temelindeki o ihlaslardan ve samimiyetten dolayı çok güzel meyveler verdi. Bu kadrolar aşama aşama, kademe kademe Türkiye’nin hem bürokrasisinde, hem sosyal hayatında, hem de ticaretinde var olmaya başladılar. Bugün geldiğimiz noktaya bir baktığımızda zamanında vatandaşlarımızın sırtında çimento torbaları taşıyarak yaptığı okullar hükümetlerimizin, devletimizin bütçe ayırarak yapım işine girmiştir elhamdülillah. Kız çocuklarımızın zamanında köşe bucak kaçarak sınıflara girmek istediği dönemleri hep beraber yaşadık. Bugün ise düşündüğünü ifade edebilen, ifade ettiğini kendi hayatında tatbik eden, şiddet barındırmayan her türlü düşüncenin serbestçe dile getirilebilen bir Türkiye’ye geldik Allah’a hamd olsun. 2013 yılının sonbaharında bu yasaklar ortadan kalktı. Okullarımız ve kamuda çalışan hanımefendiler, arzu ederlerse başörtüleri ile mesai yapabilir konuma geldiler. Mensubu olmaktan gurur duyduğum ve adeta Türkiye’nin düşünce ve ifade özgürlüğündeki gelişim seyrini kendi hayatımızda yaşayarak gördüğümüz son 40 yıl, bu ülkenin hem ekonomik açıdan, hem siyasi açıdan, hem de sosyal açıdan gelişiminin en önemli yıllarıdır. Bugün Türkiye bölgesinde en güven duyulan bir ülkedir. Gelişmiş ve bölgesinin stratejik noktada bütün komşu ülkeler arasında gerçekten dünya üzerindeki en önemli noktada varlığını sürdüren bir ülkedir. Ülkemizin gelişmesini, büyümesini, ilerlemesini istemeyenler çok. Bu ülkenin tarihten gelen misyonunu tekrar üstlenerek Avrasya Bölgesinde, Kafkasya’da, Ortadoğu’da, Kuzey Afrika’da, Balkanlarda, tarihi misyonunu tekrar canlandırmasından çekinenler Türkiye’nin ayağına köstek olacak her türlü yola müracaat ettiler. Eksiklerimiz var, almamız gereken mesafeler var. Hatimder’in düzenlediği bu günden dolayı başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim” dedi. Programda ayrıca Anadolu İmam Hatip Kız ve Erkek Lisesinin yapımında büyük emeği geçen Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz’e, AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin’e ve düzenlenen etkinliğe sponsor olan firmalara plaketleri düzenlenen törenle takdim edildi. Programın sonunda Sanatçı Hasan Sağındık sahne alarak katılımcılara birbirinden eserler icra etti.
sadullah3

Önceki İçerikHükümlüler, firarı önlemek için alarm sistemi yaptı
Sonraki İçerikBelen’de ramazan etkinlikleri düzenleniyor