sergi2
Dörtyol Ticaret Meslek Lisesi 2013 – 2014 eğitim öğretim döneminin sona ermesinde sayılı günler kala düzenlediği yılsonu sergisi ile büyük beğeni topladı.
Dörtyol Ticaret Meslek Lisesinin yıl sonu sergisi saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy, çok sayıda okul müdürü, daire amiri ve öğrenci velisinin katıldığı yıl sonu sergisinin açılış konuşmasını Okul Müdürü Ahmet Aydın yaptı. Dörtyol Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Ahmet Aydın iştiraklerinden ötürü tüm konuklarına teşekkür ederken okulu öğrencilerinin 8 aylık eğitim öğretim dönemi içerisinde elde ettikleri bilgi ve becerileri somutlaştırarak birer ürün haline getirdikleri bu serginin açılışını yapmaktan onur duyduklarını ifade etti.
Açılış kurdelesini kesen Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk’te mesleki eğitimin önemi dünya ve ülke üzerinde gün geçtikçe artmaktadır, ara eleman ihtiyacını karşılayan bu okullarımız da her gün biraz daha önem kazanmaktadır diyerek başladığı sözlerine; “Zeki olmak insana başarı kazandırabilir. Ama çalışkan olmak size mutlaka başarı kazandıracaktır. Bu nedenle çalışmak ve daha çok çalışmak durumundayız” dedi.
Daha sonra konuklarla birlikte bilgisayar, bilgisayarlı muhasebe, pazarlama, büro yönetimi bölümlerine ait ürünlerin sergilendiği stantlar ayrı ayrı gezilerek öğrencilerden bilgiler alındı.
Son olarak da konuklara Okul Aile Birliği tarafından hazırlanan yöresel yemekler ikram edildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − twelve =