Arsuz, Türkiye Yelken Şampiyonası’na hazırlanıyor

yelken itso3
Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Optimus Yelken müsabakaları 16-22 Haziran tarihleri arasında Arsuz’da düzenlenecek. İskenderun Yelken Kulübü Başkanı Meriç Özkaya, iş adamı Edip Zelluh ve Deniz Ticaret Odası yönetim kurulu üyesi Kadir Doğan ile birlikte İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, şampiyona hakkında detaylı bilgiler verdi.
Arsuz’un çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağına dikkat çeken İskenderun Yelken Kulübü Başkanı Meriç Özkaya, “150’ye yakın sporcu, 30’a yakın hakemin görev alacağı, 7/14 yaş gurubu arasında düzenlenecek olan yarışma çok önemli. 7 yıl önce de yine Türkiye şampiyonası bölgemizde düzenlenmişti. Şampiyonaya İskenderun Yelken Kulübü olarak bizlerde çok ciddi bir şekilde hazırlanıyoruz. Böylesi önemli organizasyonlara destek verilmesini bekliyoruz” dedi.
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, “Yelken kulübünün ev sahipliğinde düzenlenecek olan Türkiye şampiyonasını önemsiyoruz. Bu organizasyonun hem sportif hem de ticari anlamda önemli bir faaliyet olduğuna inanıyorum. Şampiyonaya katılmak üzere sporcu ve beraberindeki kafilelerin şehrimize gelmesi gerek esnaflarımız gerekse bölgenin tanıtımı açısından da son derece önemli. Bu tür faaliyetlerin yanında olunması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here