Atalar Koleji’nden bir tutam sevgi!

0
294
atalar sevgi1
atalar sevgi1

atalar sevgi1
Atalar Koleji İlköğretim 3-A Sınıfı öğrencileri, Hacı Pervin Tosyalı Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’nı ziyaret ettiler. Öğrenciler, Sevgi evleri Çocuk Yuvasında kalan çocuklara çeşitli hediyeler verdiler, kendilerinden küçük yaştaki çocukları sevdiler ve birlikte oyunlar oynayarak kaynaştılar.
Atalar Koleji İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı M. Masum Macit, 3-A Sınıfı öğretmeni Nuray Uyan ve Rehberlik öğretmeni Nadya Akbulut’la birlikte Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’na gelen öğrenciler, kendi aralarında topladıkları kitap, defter, kalem, kıyafet, ayakkabı ve oyuncakları buradaki çocuklara hediye ettiler.
Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ziyaretinin hem öğrencilere, hem de burada kalan çocuklara olumlu katkılar sağladığını belirten Atalar Koleji İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı M. Masum Macit, “Öğrencilerimiz, buradaki çocukların ve görevlilerin aile ortamındaki gibi kaynaşmasını gördüler ve bundan çok etkilendiler” dedi.
Bu ziyaretin oldukça yararlı bir etkinlik olduğunu söyleyen 3-A Sınıfı öğretmeni Nuray Uyan, “Sevgi Evleri’ni ziyaret etme fikri öğrencimiz Sezin Sevi’den geldi. Gerekli izinlerin alınmasının ardından bu ziyareti gerçekleştirdik. Hem Sevgi Evleri Çocuk Yuvasında kalan çocuklar, hem de bizim öğrencilerimiz mutlu oldular. Onlarla aynı ortamda bulunup, aynı havayı soludular. En önemlisi de yardımlaşmanın erdemini anlayabildiler” dedi.
Çocukların korunmaya ve bakıma muhtaç hale gelmemeleri için duyarlı olunması gerektiğini vurgulayan Atalar Koleji Rehberlik Öğretmeni Nadya Akbulut ise şunları söyledi; “Aslında önemli olan, tüm çocukların kendi ailesinin yanında olmasıdır ancak, çeşitli nedenlerle burada bulunan öğrenciler, gördüğümüz kadarıyla kendi ailelerine en yakın ortamda yaşıyorlar ve mutlu görünüyorlar. Önemli olan bu çocukların topluma kazandırılması, istismar edilmemesi ve çocuğa karşı şiddetin önlenebilmesi için bilinç oluşturulmasıdır. Sevgi Evleri Çocuk Yuvasında kalan çocukların özgüvenlerinden çok etkilendik. Bizler kamuoyu duyarlılığının arttırılmasına katkıda bulunabilmek ve örnek olmak amacıyla buraya geldik. Öğrencilerimiz burada kalan çocuklara hemen uyum sağladılar, çabuk kaynaştılar ve birlikte iyi vakit geçirdiler. Mutlu etmenin ve mutlu olmanın zevkini yaşadılar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − seventeen =