700 kişilik iki öğrenci yurdu yapılacak

SAMSUNG CAMERA PICTURES
AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yeni atanan Mehmet Toksoy ile birlikte İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlükleri’ne atanan Mehmet Şimşek ve Erkan Öktem’i ziyaret etti. Milletvekili Türkoğlu’nun Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gerçekleştirdiği ziyarette, Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Av. Mustafa Özbolat ile birlikte; Dörtyol’un önceki dönem belediye başkanlarından Bilgehan Aksoy ve Dörtyol Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Müdürü Ali Arslan da hazır bulundu. Milletvekili Türkoğlu, Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Erkan Öktem ve Mehmet Şimşek’e yeni görevlerinde başarılar diledi.

DÖRTYOL YENİ BİR FEN LİSESİNE KAVUŞUYOR
AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gerçekleştirdiği ziyarette, Dörtyol’un yeni bir Fen Lisesi’ne kavuşacağının müjdesini verdi. Milletvekili Türkoğlu yaptığı açıklamada; “Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretimler Genel Müdürlüğü’nün tebliği üzere bazı okul türlerinin azaltılmasına yönelik bakanlıkça bir çalışma başlatılmıştır. Bu kapsamda Dörtyol Anadolu Öğretmen Lisemiz 2014-2015 eğitim yılı itibariyle kademeli olarak kapatılacak ve aynı eğitim yılı içerisinde Fen Lisesi’ne dönüştürülecektir” ifadelerine yer verdi. Milletvekili Türkoğlu, Anadolu Öğretmen Lisesi’nin Fen Lisesi’ne kademeli dönüştürülmesi sonrası, Fen Lisesi için de ayrıca içerisinde derslikler ve öğrenci yurdun bulunduğu yeni bir kompleksin inşa edileceğini söyledi. Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy da, 2014-2015 eğitim yılında Fen Lisesi 9. Sınıf’tan başlayacak olan 30’u erkek yatılı, 30’u kız yatılı, 30’u da gündüzlü; toplam 90 öğrenci için kaymakamlık imzası ile ilgili komisyon kararının Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretimler Genel Müdürlüğü’ne bildirildiğini ifade etti. Fen Lisesi’nde eğitim görecek 30 erkek öğrencinin Dörtyol’a yeni yapılan 24 derslikli İmam-Hatip Lisesi’nin 200 yatak kapasiteli öğrenci yurdunda kalacaklarını belirten Toksoy, 30 kız öğrencinin de İmam-Hatip Lisesi Kız Öğrenci Yurdu’nda barınacaklarını ifade etti.
Eğitime hep destek, tam destek sağladıklarını belirten Milletvekili Türkoğlu; “Dörtyol’umuza 700 Kişilik 2 adet Öğrenci Yurdu kazandırıyoruz. Dörtyol’un Kuzuculu Mahallesi’nde bulunan Mustafa Kemal Üniversitesi Kampüs Alanı’nda 500 kişilik yurt binasının temeli için kazı çalışmalarını başlattık. Ayrıca Ocaklı Mahallesi’nde yapımını yeni tamamladığımız 24 derslikli İmam-Hatip Lisemizin hemen yan tarafına da 200 Kişilik yeni bir Öğrenci Yurt Binası inşa ettik” dedi.

Önceki İçerikMangala Şenliği büyük ilgi gördü
Sonraki İçerikMilletvekili Öntürk’ten çiftçilere müjde