‘İskenderun’a gururla dönüyoruz’

yelken
Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2014 yılı faaliyet programında yer alan Marmaris Orhaniye Koyu’nda düzenlenen Gençlik Ve Spor Bakanlığı Halit Narin Kupası yelken yarışları, 17-23 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yarışa, Türkiye’nin çeşitli illerinden 310 sporcu katıldı. Aralarında İskenderun Yelken Kulübünün de olduğu yarışta, sporcular büyük mücadele göstererek ödül almaya hak kazandılar.
Marmaris’teki yarışta, İskenderun Yelken Kulübü sporcusu olan Elmas Gül Koca Optimist Junior Kızlar Klasmanında 3. olarak dereceye girdi. Yarışma sonrası kısa bir açıklama yapan İskenderun Yelken Kulübü Antrenörü Gökhan Durkal, “Tüm sporcularımızın performanslarından memnunum. İskenderun Yelken Kulübü olarak gerek yurt içi gerekse de yurt dışı yarışlarda hedefimiz her zaman derece yapmak, iyi derecelerle İskenderun’a dönmektir. Bunu da hemen her defasında gerçekleştirip İskenderun’a mutlu ve gururlu dönüyoruz. Sporcu kardeşlerime takım ruhu içinde hareket ettikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Marmaris yarışlarını değerlendiren İskenderun Yelken Kulübü Genel Kaptanı Meriç Özkaya ise “Sporcularımızın Marmaris’ten de derece ile dönmeleri bizleri sevindirdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. İskenderun Yelken Kulübü Başkanı Edip Zelluh’da “İskenderun Yelken Kulübü centilmence yarışan ve girdiği her yarıştan madalya ile dönen bir spor kulübü olmaya devam edecektir. İskenderun adını Yelken Sporunda duyurmak bizler için ayrı bir gururdur. Kulübümüz bünyesindeki tüm sporcuları kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.
Öte yandan 16/22 Haziran 2014 tarihleri arasında Arsuz’da Optimist Türkiye şampiyonası yapılacağı ve yaklaşık 200 sporcu ,150 kadar da hakem, yönetici, ve antrenörlerin bu yarışlarda görev alacakları öğrenildi.
yelken1

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here