naciye tören
İskenderun Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu’nun Comenius projesi kapsamında konuk ettiği Slovenya, İngiltere, Romanya, Kuzey Kıbrıs Rum kesimini temsil eden öğretmenler öğrencilerin gösterilerini ayakta alkışladılar.
İskenderun’da okul öncesi eğitimde önemli bir konuma sahip olan Naciye Suna Oktay Tekin Ana okulu yönetimi tarafından Bilgisayar öğretmeni Murat Kertin önemli çabalarıyla hazırlanan ve Ulusal Ajans tarafından kabul gördükten sonra uygulamaya konan Comenius Projesi kapsamında kentimize gelen Slovenya, İngiltere, Romanya, Kuzey Kıbrıs Rum kesimini temsil eden öğretmenler için bir gösteri hazırlandı.
naciye tören2
Belediye kültür merkezinde gerçekleştirilen gösteride Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu öğrencileri milli kültürümüzü anlatan danslar, halk oyunlarını başarıyla sergilediler. Comenius projesi kapsamında ‘Doğallığa yürü’ isimli projeyi okullarında hayata geçiren Naciye Suna Oktay Tekin ana okulu proje kapsamında yaptıklarını kısa bir filmle Avrupalı konuklara izlettiler. Hatay’da projesi kabul edilen 6 okuldan biri olma özelliğini taşıyan Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu Müdürü Hüseyin Gündüz proje kapsamında misafirlere sunum yaparak, kendilerini İskenderun’da ağırlamaktan mutlu olduklarını söyledi. Öğrencilerin doğaya ve çevreye karşı bilinçlerini arttırma amacıyla yürütülen projeyi yerinde görmek için Türkiye’ye gelen Slovenya, İngiltere, Romanya, Kuzey Kıbrıs Rum kesimini temsil eden öğretmenler miniklerin gösterilerini ve proje ile ilgili yaptıkları çalışmaları çok beğendiler ve gösteriler sırasında zaman zaman ayağa kalkarak alkışladılar. Okul Müdürü Hüseyin Gündüz Türkiye’yi ve İskenderun’u Avrupa eğitim camiasında başarı ile temsil edebildikleri için mutlu olduklarını belirterek, çocukların doğaya ve çevreye daha saygılı bireyler olarak yetişmeleri için çalıştıklarını söyledi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 + twenty =