emniyet trafikk2
İskenderun’da 39 okulun basamaklarına trafik bilgilendirme işaretleri yapıştırıldı. İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, Dünya’nın en büyük terörünün trafik terörü olduğuna vurgu yaptı.
İskenderun Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İskenderun Güvenliği İçin Toplumsal Dayanışma Derneği koordinesinde Tenka İnşaat’ın işbirliği ile “Her basamakta trafik” projesi kapsamında İskenderun’da faaliyet gösteren 39 okulun basamaklarına trafik bilgilendirme işaretleri yapıştırıldı.
İskenderun genelinde başlatılan ‘Her basamakta trafik’ projesi ile, bilinçli ve güçlü bir çocuk yetiştirmenin sorunlu bir bireyi düzeltmekten kolay olacağı gerçeğinden hareket edilerek İskenderun’da trafik sorunlarına yönelik hazırlanan projeler kapsamında 30 bin 588 öğrenciye eğitim verildi. Trafik sloganlarının yer aldığı 30 bin balon ve 5 bin adet ceza kumbarası dağıtıldı. Düzenlenen projelerin dışında, dost başa bakar, alkol ölüme açık yol, kemerlen hayata kenetlen, hız yolu değil, hayatı kısaltır gibi çeşitli projelerle de yetişkinler bireylere bilgilendirme verildi.
Uygulamadaki bu projeler kapsamında “Her basamakta trafik” projesi eklenerek 8 anaokul ve 31 ilkokulun merdiven çıkışlarına trafik konulu slogan, katların merdiven çıkışlarına ve okulların farklı yerlerine sek sek oyun alanları oluşturuldu.
Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu’nda düzenlenen açılış etkinliğinde konuşan okul müdürü Hüseyin Gündüz, “Her basamakta trafik” adlı bu projeyle okullarının koridor ve basamaklarını güzelleştiren ilçe emniyet müdürlüğüne ve çalışan polis memurlarına teşekkür ettiğini söyledi.
İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar ise, projeleri çocukları geliştirme ve yetiştirmek adına yaptıklarını belirtti.
“Her basamakta trafik” projelerinin gündemlerine geldiğinin altını çizen Başar şunları kaydetti: “Bu konuda mesai arkadaşlarım bana güç vererek büyük gayretler gösterdiler. Ard arda gelen projelerimiz var. ‘Dost başa bakar, alkol ölüme açık yol, kemerlen hayata kenetlen, hız yolu değil hayatı kısaltır’ şeklinde projeli çalışmalarımız oldu. Türkiye’nin, Hatay’ın veya İskenderun’un demiyorum Dünya’nın en büyük terörü trafik terörüdür. Bunu neden anaokulundan itibaren aldık derseniz; Büyüklerin bardaklarının dolu olduğunu gördük. Büyüklere her şey soruduğunuzda büyüklerimiz biliyorlar ama bizim için bilmek yetmiyor, uygulamak gerekiyor. Bunun anaokulundan itibaren uygulanması gerektiğini çocuklarımızla paylaşarak aşılamak istedik.”
Daha sonra kesilen kurdelenin ardından kokteyl verildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 1 =