Herşey yolunda mı?

seyfi dingill
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil seçildiği günden bu yana henüz bir basın toplantısı düzenlemiş değil.
İşin ilginç yanı, halkın arasında da göremedik..
Oysa halkın teveccühüyle o makama oturan yerel yönetici, ilk iş olarak halkın arasına karışmalı, partili partisiz, oy veren vermeyen her kesime ‘teşekkür’ mesajını iletmeliydi. Zira, ziyaret trafiği de bitti gibi..
Benimkisi bir hatırlatma..
Seyfi Dingil’in ilk günden beri, bir takım projeleri hayata geçirmek için çalıştığını biliyorum. Belki de bunun yoğunluğunu yaşıyordur.
Ama bu durum, haftanın bir günü Seyfi Başkanı esnaf gezisinden mahrum etmemeli.. İnsanlarla konuşmak, dertlerini dinlemek, ‘Halka dokunmanın’ vazgeçilmez kuralıdır. Yusuf Civelek’in yaşadığı kaybın sebepleri arasında ‘içine kapanık’ davranışı yatıyordu.
Bu saptamayı yaparken ‘henüz erken’ diyenler olabilir..
Ama ben öyle düşünmüyorum.
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz geçtiğimiz günlerde, Milletvekili Mehmet Öntürk ile birlikte Kırıkhan’da neredeyse tüm mahalleleri gezdi.
Payas Belediye Başkanı Bekir Altan aynı keza..
Son olarak da, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın; İskenderun, Dörtyol ve Erzin’de ziyaret programları vardı.
Bunları söylüyorum, çünkü ‘vakit kaybına tahammülüm yok’ diyen Seyfi Dingil’i bir an önce sahada görmek istiyoruz.
Mesela, belediyenin birçok biriminde taşlar henüz oturmuş değil.
Bazı isimler var ki, gel git yapıyor..
Örneğin, Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük dışında, diğer kadrolarda atama bekleyen başkan yardımcılığı görevine kimlerin geleceği netleşmedi.
Hüseyin Yıldırım’ın adı var, ataması yok!
Yavuz Selim Yıkıcı geldi, gitti..
Mehmet Emin Dönmezer izindeydi. Kadrosu var diye ‘Gelip başlayabilirsin’ dediler, ama halen belirsizlik sürüyor.
Eğer ki, Haluk Arlı orada halen başkan yardımcısı olarak görevini sürdürüyorsa, o halde Mehmet Emin Dönmezer için bu kararsızlık niye?
Geçelim;
Eski İmar Müdürü Azim Şahin’in yeniden göreve geleceği konuşuluyor, doğru mudur? Temizlik ve daha birçok birimde işten çıkarmalar olduğu konuşuluyor, bunun aslı nedir?
Belediyede siyasi danışmanlardan geçilmiyor, ne iş?
Meclis üyelerinin sesi soluğu kesildi? Neden?
Oysa bu isimlerin sokaklarda, halkın arasında sorunları dinlemeleri gerekmiyor mu? Belki de ilk günden beri böyle bir çalışma içindeler, ama bizler bilmiyor da olabiliriz.. Peki tüm bu iddiaların yanıtını nasıl öğreneceğiz?
Basın toplantısı deseniz, ufukta görünüyor mu?
Bekleyip, göreceğiz!

1 YORUM

  1. Sayın Akpınar bir hatırlatmada ben yapayım. Mevcut belediye başkanımız İskenderun Belediye’sinin resmi internet sitesini bile kontrol etme gereği duymuyor sanırım. Çünkü halen eski başkanın yaptığı ve yapacağı projeler var. Başkan yeni ama hizmetler eski. Hatırlatayım dedim. Siz de zahmet edip belediyenin web adresine girerseniz komediyi göreceksiniz.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here