Çocukları sokaklardan kurtaralım!

emniyet afis1
İskenderun genelinde, ana caddelerde ve cami önlerinde dilencilik yapan şahıslar ve çocuklarla ilgili olarak; İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün uygulamaya koyduğu ‘Çocukları sokaklardan kurtaralım’ projesi kapsamındaki duyuru tahtası ve raket çalışması dikkat çekiyor.
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından proje kapsamında ilçenin bazı sokaklarına afişler asıldı. Afişlerde, “Açılan her ele verilen para bir sonraki eli getirir, çocuklardan alışveriş yapmayın ve onları sokağa mahkum etmeyin” yazısının yer aldığı dikkati çekti.
İskenderun Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, projeyle halk desteği sağlanarak küçük yaşta çocukların suça itilmelerinin engellenmesi ve topluma faydalı bir birey olarak kazandırılmasının amaçlandığı belirtildi.
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü, “Çocukları Sokaktan Kurtaralım” isimli proje kapsamında suça karışan ve dilencilik yapan çocuklar ve şahıslarla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı; “İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve Mesleki Eğitim Merkezi ile İş-Kur tarafından da gerekli iş edindirme destekleri sağlanmasına rağmen, dilencilikte daha çok kolay ve bol kazanç elde ettikleri, bol kazanç ile çocukları suç işlemeye ittikleri, kazanılan paranın cazip ve kolay olması nedeniyle sağlanan iş imkanlarını yarım bırakmak suretiyle tekrar dilencilik yapmaya ve sokakta mendil satmaya devam etmekte oldukları değerlendirilmektedir. Sokakta her türlü suça karışma ihtimalleri yüksek olan çocuklar ve şahıslarla ilgili olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından halk desteği sağlanarak küçük yaşta çocukların suça itilmelerinin engellenmesi topluma faydalı bir birey olarak kazandırılması amaçlanmaktadır. Halkımızdan isteğimiz sokaktaki dilencilik yapan şahıs ve çocuklardan mendil almamaları ve para vermemeleri yönünde duyarlı olmaları ile ilçemizde bilgilendirme amaçlı asılı bulunan dilencilikle alakalı duyuru tahtası ve raketlerdeki afişlerde de belirtildiği üzere küçük çocukları sokağa mahkum edilmemesidir.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here