sutopu
Türkiye Sutopu Federasyonu’nun 2014 yılı faaliyet programında yer alan “ Bayanlar 2.lig 1. Devre 1. Bölüm Sutopu Müsabakaları” 10-11 mayıs tarihlerinde İskenderun’da yapıldı.
Türkiye Sutopu Federasyonu’nun Ulusal anlamda ilk defa İskenderun’da organizasyon verdiği müsabakalara; İzmir 35, İskenderun Yüzme İhtisas, Bursa Gençlik, Ankara BTSK, Adanus, Adana Yüzme İhtisas ve Hatay Tedaş takımları olmak üzere toplam 7 takım katıldı. Oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçen maçlara ailelerin ve halkın ilgisi oldukça fazlaydı.
İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Baş Antrenörü Murat Kaptanoğlu, “Federasyonun lig statüsüne göre 2 devre ve dört bölümden oluşan bu müsabakaların ilk ayağı olan 1. Devre ve 1. Bölüm müsabakaları sonucunda İzmir 35 Sutopu 9 puanla birinci, İskenderun Yüzme İhtisas 9 puanla ikinci, Adana Adanus yine 9 puanla üçüncü olmuştur” dedi.
Açıklama şöyle;
“Takımımız, havuzun uzun süre kapalı kalmasına rağmen bu müsabakalarda mücadele ettiği 4 maçtan, 3 galibiyet ve 1 mağlubiyetle ayrılmış, 1. Bölüm müsabakaları sonucunda puan durumunda 2. sırayı alarak başarılı bir sonuç elde etmiştir. Bu bağlamda sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutluyorum. Dört bölüm sonunda puan durumuna göre ilk iki takım Türkiye Sutopu Federasyonu Bayanlar 1. Ligi’ne yükselecektir. Amacımız önümüzdeki aylarda yapılacak olan ligin geri kalan bölümlerinde elimizden geleni yaparak ilk iki takım arasına girmek ve 1.lige yükselmektir. Şehrimizde ilk defa yapılan müsabakalarda takımımızı yalnız bırakmayan tüm sporseverlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 + five =