‘Kamu vicdanını rahatsız eden gelişmeler varsa, gereği yapılıyor’

vali güvenlik2
5. Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında, Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Toplantıya, Garnizon Komutanı P.Kurmay Alb. Hasan Polat, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Sahil Güvenlik İskenderun Grup Komutanı Binbaşı Özden Dürüst, Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Adnan Korkmaz, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Lokman Yeşilkaya, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Aydın Tüfekçi, İl Defterdarı Mustafa Akdemir, Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Sanlı, Halk Sağlığı Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki ile diğer yetkililer katıldı.
Vali Lekesiz, müteakip zamanlarda konu ile ilgili toplantılar yaptıklarını hatırlatarak, “İlimiz genelinde kaçakçılıkla mücadeleyi etkin ve verimli olarak yürütebilmek, yönetebilmek için önce bir yol haritası hazırlanması gerektiğine işaret ettik, Vali Yardımcısı başkanlığında tüm kurum ve kuruluşların katılımı, katkısı, önerileri ile tartışarak mücadele için yol haritasını olgunlaştırdık. Şimdi gelinen noktaları bir kez daha paylaşacağız, değerlendireceğiz. Hazırlanan yol haritası çerçevesinde aylık hatta 15 günlük raporlar ortaya çıkıyor, bunlar analiz ediliyor. Arzu etmediğimiz, bizleri ve kamu vicdanını rahatsız eden gelişmeler varsa bunların sebepleri analiz ediliyor, ortaya konuluyor ve gerekli müdahaleler yapılıyor. Şimdi bir kez daha son 6 aylık durumu değerlendirmek üzere buradayız. İlimizin huzur ve güvenliğinin bozulmaması, ilimizin ekonomik kayıplarının olmaması, kanun, nizam hakimiyetinin her kesimde hayat bulabilmesi önemli, bu anlamda ilimiz için yararlı bir toplantı olmasını diliyorum” dedi.
Yaklaşık 4 saat süren Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısında; Tütün ve Tütün Mamulleri Kaçakçılığı ile Akaryakıt Kaçakçılığı konuları sunumlar eşliğinde ayrıntılı olarak masaya yatırılarak fikir alışverişinde bulunuldu.

Önceki İçerikTrafikte güvende olmayı öğretiyorlar!
Sonraki İçerikİskenderun Belediyesi ilaçlama çalışmasını sürdürüyor