100 Temel Eser yarışmasında Türkiye birincisi oldular

eser
Türkiye genelindeki ortaokul 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflar ile lise 9, 10, 11 ve 12’nci sınıflar arasında; dikkatleri kitaba çekmek ve yoğunlaştırmak, kitap okumaya olan ilgiyi artırmak, okuduğu kitaba göre öğrencinin anlama seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, okulunu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla düzenlenen ortaokullar ve liseler arası 6. ulusal 100 temel eser kitap okuma yarışması 10 Mayıs 2014 Cumartesi günü Kayseri Kılıçaslan Anadolu ve Fen Lisesi’nde gerçekleştirildi.
İlçemizin başarılı okullarından Mehmet Akif Ortaokulu gurur kaynağımız oldu ve takım halinde Türkiye Birinciliğini kazandı. Ayrıca okulumuz öğrencileri Elif Tuğba Yılmaz ve Reyhan Asya Yıldırım ilçemize bir altın madalya getirerek ilimizi, ilçemizi, okulunu ve ailesini de sevindirdi.
Geçtiğimiz yıl da Türkiye Birinciliğini kazanmış olan Mehmet Akif Ortaokulu bu başarının bir tesadüf olmadığını üst üste iki yıl Türkiye Birinciliğini kazanarak da ispatlamış oldu.
Okulun üst üste iki yıldır elde ettiği başarıdan oldukça memnun olduklarını belirten Mehmet Akif Ortaokulu Müdürü Fatih Gülen; “Kayseri Kılıçaslan Okulları 100 Temel Eser Okuma Yarışmasında Takım Halinde 2013 teki Türkiye Birinciliğini bu yıl da koruduk.
2014’te de Türkiye 1.si olarak geçtiğimiz yıl elde ettiğimiz başarımızı tescillemiş olduk. İki öğrencimizle katıldığımız yarışmada iki öğrencimizde Altın madalya kazandılar. Elif Tuğba Yılmaz ve Reyhan Asya Yıldırım’ı bu başarılarından dolayı kutluyoruz. Yarışma 65 ilden okulların katılımıyla gerçekleşti. Emeği geçen öğretmenimiz Mustafa İpek´e ve velilerimize teşekkür ediyor. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz” dedi.
Bu arada Mehmet Akif Ortaokulu Müdürü Fatih Gülen, Osmaniye’de gerçekleştirilen OSMAY Matematik Olimpiyatlarında da başarı geleneğini koruduklarını hatırlatarak; “Osmaniye Hoşgörü Lisesi 8. Sınıflar 3. OSMAY Matematik Olimpiyatlarına velilerimiz büyük bir fedakarlık örneği sergileyerek kendi imkanları ile katıldı. Dört öğrencimizle katıldığımız olimpiyatlardan dört derece alarak döndük. Alper Kocabıyık/ Altın, Enes Doğan, Emre Doğan/ Gümüş, Veli Töre Gözen/ Bronz madalya kazandılar. Öğrencilerimizi tebrik ederken velilerimize ise teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
eser2

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here