ABİGEM uzman heyeti İTSO’yu ziyaret etti

0
229
ABİGEM
ABİGEM

ABİGEM
Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) uzman ve yetkili heyeti İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’ı makamında ziyaret ettiler.
Ziyarette bulunan Hatay ABİGEM Direktörü Bülent Yüce, Hatay ABİGEM Uzmanı İdil Teoman, ABİGEM Uluslar arası Uzmanı Laura Trevisan, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’a çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.
14 Mayıs Perşembe günü Saat:17.00’de İTSO Salonunda Yatırımcılara yönelik girişimcilik semineri vereceklerinin altını çizen Hatay ABİGEM Direktörü Bülent Yüce, “İTSO Bünyesinde İskenderun’da ABİGEM hizmetleri verilmektedir. Bu konuda bizlere desteğini esirgemeyen İTSO yönetimine teşekkür ediyoruz. Bu konuda halkımıza gerekli bilgi ve sunum yapacağız. Burada amacımız, girişimcilere ve engelli vatandaşların KOBİ’lerde istihdamına yönelik çalışmalar yapacağız. Girişimcilerimizi de yapacağımız bu sunuma bekliyoruz” dedi.
İtlaya’dan gelen, ABİGEM Uluslararası Uzmanı Laura Trevisan, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’dan şehrin ekonomisi ve genel durumu hakkında bilgiler alırken, kendiside ABİGEM’in Avrupa ve ülkemiz genlinde yaptığı çalışmaları anlattı.
Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette söz alan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, “İskenderun halkına İTSO bünyesinde ABİGEM’in çalışmalarına hız verilmesi yönünde katkılarımız her zaman olacaktır. ABİGEM’in yapacağı sunuma katılımın sağlanması ve girişimcilerimizin de bu toplantıdan istifade edeceği kanısındayım” şeklinde konuştu.
İskenderun’un sanayi ve liman şehri olduğunu belirten İTSO Başkanı Yılmaz, İskenderun’dan dünyanın dört bir tarafına demir-çelik ihracatının yapıldığını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five + 13 =