Şelale Eğitim ve Sağlık Vakfı yardıma doymuyor

vakif
Şelale Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanı Ateke Sönmez, vakfın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sönmez, “Vakfımız 2000 yılında kuruldu. Bu yıl onbeş yaşına bastık. Onbeş yıldan buyana İskenderun’da birçok faaliyetimiz oldu. Şu ana kadar yüzlerce öğrenciye burs verdik ve vermeye devam ediyoruz. Eğitim alanlarında olduğu gibi sağlık alanlarında da birçok faaliyetimiz olmuştur” dedi.
Şelale Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanı Ateke Sönmez konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Vakfımız 5-10 Mayıs Vakıflar haftası dolayısıyla Hatay genelinde bir kısım etkinliklerde bulunmuştur. Bu yıl vakıflar haftasında “Vakıf ve İktisat” teması işlenmiştir. Yapılan etkinlikler de “Vakıf ve İktisat” teması çerçevelerde olmuştur. İlk etkinliğimiz; İskenderun San. Sit. Çalışanları Eğt. ve Sos. Yard. Vakfı Salonunda“ İskenderun Sanayi Sitesinde Çalışan Çırak Öğrencilere Sağlık Taraması Yapıldı ayrıca çırak öğrencilere Diş Macunu – Diş Fırçası dağıtıldı.
Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü Koordinatörlüğünde; Şelale Eğitim ve Sağlık Vakfı, Durmuş Sıtkı Debbooğlu Camii Vakfı, Antakya Ata Koleji Vakfı ve Antakya Rum Ortodoks Kilisesi Vakıf’larının katılımlarıyla; Hatay Genelinde altı okulda ‘İskenderun Kılıç Ali Paşa İlkokulu, Şirinyurt İlköğretim Okulu, Sarıseki İlkokulları ile Antakya da İstiklal İlkokulu ve Gazi İlkokulu’nda yaklaşık iki bin öğrenciye kumbara ile diş fırçası-macunu dağıtımı etkinliği düzenlenmiştir. Yaptığımız bu etkinliklerde Diş Hekimleri Odası İskenderun Temsilciliği Diş hekimi göndererek, öğrencilere diş sağlığı ve bakımı konusunda eğitim desteği vermiştir. İskenderun Toplum Sağlık Merkezi Müdürlüğü ise çırak öğrencilere yapılan sağlık taraması etkinliğimize hekim desteği verdiler.
vakif1

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here