gani tören
Dr. Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla muhteşem etkinliklere imza attı.
23 Nisan gösterinde okulun öğrencileri oyun alanına ellerinden rengarenk uçan balonlarla girdiler. Gösteri yerlerine geçen çocuklar gösteriye başlamadan önce aynı anda uçan balonlarını gökyüzüne bırakarak renk cümbüşü oluşturdular.
Veliler tarafından ayakta alkışlanan çocukların mutlulukları görülmeye değerdi. Okul Müdürü Çiğdem Arslan konuşmasında; Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Çocuk Bayramı, bu alanda hem dünyada bir ilki oluşturmakta, hem de geleceğin Cumhuriyet nesillerine, Atamız’ın verdiği önemi ifade etti.
Arslan, “Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini ifade eden Atatürk, onlara bir de bayram armağan ettiğini,Bugünde bizlere düşen görevin; hem atamızın emanetlerinin sahibi olduğumuzu göstermek, hem de Atamızın aziz hatırasını en yoğun ve güzel biçimde yad etmek olmalıdır” dedi.
Yaklaşık 180 çocuk aynı anda okulun futbol sahasında; Sultanların dansı, Ankara Misket, Dım Dım yar, Bugün Bayram Çocuklar şarkılarıyla velileri ve gelen misafirleri çoşturdular. Gösterilerin ardından çocuklar palyaço, yüz boyama, kum boyama, ucan balon etkinliklerle, 23 Nisan’ın coskusunu arkadasları ile birlikte kutlamaya devam ettıler.
gani tören1

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 3 =