MKÜ Araştırma Hastanesi’nde yangın paniği

mkü yangin
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın paniğe yol açtı. Sabah saatlerinde çıkan yangın nedeniyle yoğun bakımda kalan 4 çocuk çevre hastanelere sevk edildi.
Yangının neden olduğu yoğun duman nedeniyle yoğun bakım ünitesinde yatmakta olan 4 çocuk ambulanslarla farklı hastanelere gönderilirken, 18 hasta da hastane içerisindeki farklı bir bloğa nakledildi. Yangın nedeniyle hastanenin acil servisinde elektrikler kesilirken, acil hasta alımı ve ameliyatlar geçici bir süre durduruldu.
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hüsnü Salih Güder, hastanenin yoğun bakım servisini destekleyen güç kaynaklarının bulunduğu bölümde başlayan yangının elektrik kontağından çıkmış olması ihtimali üzerinde durulduğunu, yangının kontrol altına alındığını söyledi. Yoğun duman ve akülerden çıkan kimyasal koku nedeniyle bir yoğun bakım ünitesinin tamamen boşaltıldığını aktaran Güder, yangından etkilenen bölümlerde itfaiye ekipleri tarafından soğutma ve kimyasal kokunun yok edilebilmesi için havalandırma çalışması yapıldığını söyledi.

Önceki İçerikSorularla Prostat Biyopsisi
Sonraki İçerikİşten atılan elektrikçiler direğe çıktı!