İYİ Kİ VARSINIZ!

polis4
Polis Teşkilatının 169. kuruluş yıldönümü dolayısıyla İskenderun’da tören düzenlendi. Törene; İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, emniyet müdür yardımcıları Erdal Ağralı, Murat Karayılan ve Mustafa Bağ ile İskenderun Güvenliği İçin Toplumsal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Baştuğ, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yaran ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İlçe Başkanı Dr. Süleyman Uyar ve yönetimi, esnaf odaları başkanları, işadamları ve emniyet mensupları katıldı. Kutlamalar kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
polis5
Daha sonra İskenderun Emniyet Müdürü Cengiz Başar, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tebrikleri kabul etti.
Siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve basın mensuplarıyla tek tek ilgilenen Emniyet Müdürü Cengiz Başer, kendilerini yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür etti. Günün anlam ve önemi ilişkin bir konuşma yapan Emniyet Müdürü Başar, “Polis teşkilatı olarak görevimiz güzellikleri yaşatırken, etrafı kırmadan dökmeden yapmaktır. Bunu yaparken de kötülüklerin üzerimize sıçramamasına da özen gösteriyoruz. Kısaca polis hava gibidir. Varlığımız hissedilmez, ama yokluğu anlaşılır” dedi.
polissss
Başar ayrıca, “Kökleri tarihin derinliklerinden günümüze kadar bu ülkenin ortak değerleriyle beslenip büyüyen, halkımızın can ve mal emniyetini sağlama ve ülkenin birlik ve bütünlüğünü koruma adına gerektiğinde en değerli varlıkları olan canlılarını seve seve vermeyi şiar edinen ve mensubu olmaktan daima onur duyduğumuz emniyet teşkilatı, bundan sonra da aynı inanç ve kararlılıkla yoluna devam edecektir” şeklinde konuştu.
Emniyet Müdürü Cengiz Başar’ın gün içerisinde minik konukları da vardı. İKEM Koleji İlköğretim okulu öğrencileri, Okul Müdürü Emine Çirkin nezaretinde Emniyet Müdürü Cengiz Başar’ı ziyaret etti. Miniklerle sohbet eden Başar, çocukların sevgi gösterileri karşısında oldukça duygulandı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here