Hatay Marka Kent Derneği, Hatay’ın tanıtım çalışmalarına başlıyor

tanitim vali3
Hatay Marka Kent Derneği tarafından yürütülen “Marka Kent” çalışmaları kapsamında; sahip olduğu sayısız değerlerle, daha çok tanınır ve bilinir olmayı hak eden Hatay, çeşitli reklam kampanyaları ile tüm dünyaya tanıtılıyor.
Turizm sezonunun da açılması ile birlikte, binlerce yıldır pek çok medeniyete evsahipliği yapan, efsanevi güzelliği, sevgi, barış ve hoşgörüsü, tarihi ve kültürel değerleri, eşsiz mutfak kültürü ile göz dolduran ilimizin Türkiye çapında gerçekleştirilecek tanıtım çalışmaları 09 Nisan 2014 tarihi itibariyle başlıyor.
Tanıtım çalışmaları, Hatay’daki insanların yaşamlarını yüzyıllardır sevgi, barış, kardeşlik ve hoşgörü içerisinde sürdürmeleri gibi anlamlı değerler üzerine kuruldu. Hatay’ın tüm değerlerini Hatay’da Hataylılar’dan dinlemek ve burada eşsiz deneyimler yaşamak için kampanyanın sloganı “Hatay Ben’im” olarak belirlendi. İlimizin muhteşem mutfağından, sanatkarlarına, Medeniyetler Korosu’ndan, İskenderun güvercinine, üç dinin bir arada barış ve hoşgörü içerisinde yaşamasından efsanevi Titus Tüneli’ne kadar pek çok değeri kampanya çerçevesinde sadece ülkemize değil tüm dünyaya anlatılacak.
Konu ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, “İlimizin sahip olduğu değerleri ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmak, öte yandan kurumlar arasında dayanışma kültürünü geliştirmek amacıyla Valiliğimizin önderliğinde eski Antakya Belediyesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Antakya Ticaret Borsası, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB), İskenderun Belediyesi, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın katılımıyla Marka Kent Derneği’ni kurduk. Marka Kent Derneği’ni kuran paydaşlar bu derneğe gerekli çalışmaları yapabilmesi için maddi destek verdiler. Bu vesileyle Marka Kent Derneği’nin üyesi kurumlarımızın değerli temsilcilerine ilimizin tanıtımına yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ederim” dedi.
Lekesiz, “Marka Kent olmak, herkesin bir gün mutlaka gitmeyi hayal ettiği, gittiğinde de kendini evinde gibi hissettiği bir il olmak demektir. Bununla beraber daha fazla ziyaretçi, daha çok istihdam ve daha kalkınmış bir ülke demektir. Hatay’ı Hataylıdan dinlemek, Hatay’da bu eşsiz deneyimi yaşamak için “Hatay Ben’im” diyor ve herkesi bu muhteşem ile bekliyoruz.” diye konuştu.

Tanıtım çalışmaları kapsamında; ulusal radyolar ve internetin yanısıra, İstanbul’daki billboardlar, megalightlar, havalanı panoları gibi açık hava reklam mecraları ilimizin değerleri ile süslenecek. İstanbul Anadolu yakasında ve Avrupa yakasında başta ana arterler olmak üzere billboarlarda 150 adet tanıtım afişiyle 1 hafta süresince, megalightlarda ise değişimli olacak şekilde 50 adet tanıtım afişiyle yine 1 hafta süresince ilimizin tanıtımı sağlanacak.
Atatürk Havaalanı’nda 109 adet raket, Sabiha Gökçen Havaalanı’nda 70 adet raket 1 hafta süresince, yine Atatürk Havaalanı ve Sabiha Gökçen Havaalanı iç hat konveyörde 1 adet pano 3 ay süresince, metrobüslerde ise 100 adet raket 1 hafta süresince ilimizin tanıtımı için kullanılacak.
İnternette; ilimizin değerlerini anlatan 25.000.000 görüntüleme gerçekleşecek. Ulusal radyolarda da, Hatay’ın tanıtımına yönelik cıngıllar 21 gün boyunca yayında olacak.

Önceki İçerikAHM Port City sağlam temeller üzerine yükseliyor
Sonraki İçerikSuriyeli 21 Ermeni, Vakıflı Köyü’nde misafir ediliyor