AK PARTİ 20 BİN KİŞİYLE ZAFERİN PROVASINI YAPTI

0
683
arinc miting1
arinc miting1

arinc miting1
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İskenderun mitinginde 20 bin kişiye şöyle seslendi; ‘Belediye başkanlarınızı seçin, gerisini bize bırakın..”

‘SEYFİ DİNGİL BİR İSTEYECEK, BİZ BEŞ VERECEĞİZ’

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 30 Mart yerel seçimler kapsamında İskenderun’a gelerek düzenlenen coşkulu mitinge katıldı. AK Parti İlçe Teşkilatı önünde düzenlenen ve 20 bin kişinin katıldığı mitingten oldukça etkilendiğini söyleyen Arınç konuşmasında İskenderun’da Seyfi Dingil’in seçilmesi halinde Büyükşehir Belediye Başkanlığını da Allahın izni ile kazanacak olan Sadullah Ergin’in ilçelere büyük oranda yardımcı olacağını, onu da aşan projeler olursa, AK Parti iktidarı olarak yanlarında yer alacaklarını söyledi.

‘BU COŞKU SEYFİ BEY’İ İKTİDARA TAŞIR’
AK Parti İlçe teşkilatları ev sahipliğinde yapılan toplantılara Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, AK Parti Hatay Milletvekilleri H.Bayram Türkoğlu, Orhan Karasayar, Muhammet Öntürk, AK Parti İl Başkanı Süleyman Tenekecioğlu, Hatay eski Milletvekilleri İsmail Soylu, Mehmet Soydan, İzzetin Yılmaz, AK Parti İlçe Belediye Başkan adayları, AK Parti İlçe teşkilatları, ile binlerce vatandaş katılım gösterdi.
Yoğun tezarühatlar nedeniyle konuşmakta güçlük çeken Arınç, “Burada gördüğüm coşku, Seyfi Dingil Bey’in zafere giden yolculuğudur” dedi. AK Parti İlçe binası önünde halka hitap eden Bülent Arınç, AK Parti olarak 11-12 yılda 3 milletvekilliği seçimini tek başlarına kazandıklarını, 2 mahalli seçim, 2 referandum olmak üzere 7 imtihana girdiklerini ve 7’sinden de başarıyla çıktıklarına söyledi.
arinc miting2
‘CHP 64 YILDIR İKTİDAR YÜZÜ GÖRMÜYOR’
Arınç, “Ben Cumhuriyeti kuran Atatürk’ün partisiyim, 80 yıllık partiyim diyen CHP’nin 1950 yılında çok partili sisteme geçtiğimiz yıldan beri, CHP 64 yıldır tek başına iktidar yüzü görmedi. Bazı hükümetlerde kıytırık 3 aylık 5 aylık koalisyonlar da bulundu. Bizim gibi 15 aylık partiyken tek başına iktidara gelip de çok şükür 12 yıldan beri milletin yüzde elli oyunu alan, 2 seçmenden birisinin oyuna sahip partiyi Türkiye’de görmedi, Avrupa’da görmedi. Allah bize nasip etti” dedi.
Arınç, geçtiğimiz Cumartesi günü Antakya’da düzenlenen mitingin dillere destan bir miting olduğunu hatırlatarak, “Hatay bugüne kadar rekor bir katılımla böyle bir mitinge tarihi boyunca ev sahipliği yapmış değil. Yapılan miting Türkiye’nin her tarafında duyuldu ve yankılandı” dedi.
İktidara gediklerinde DSP, MHP, ANAP üçlü koalisyonunun olduğunu hatırlatan Arınç, “Bizden önceki hükümetler hizmet nedir bilmezlerdi. Sadece bakanlık sayısını arttırırlardı. Son koalisyon hükümetinde 38 bakan vardı bunların 20’si devlet bakanıydı sadece kırmızı plakaları vardı. Güya her bakan bir genel müdürlükten sorumluydu. Biz tek başımıza iktidara geldik 38’i bakanlığı 24’e indirdik. Biz çevremize çıkar sağlamak, kırmızı plakaya daha çok binmek için iktidara gelmedik, hizmet için iktidar olduk.
Hükümetimiz iktidara geldiği günden beri hizmet üretiyor, otoyollar, havaalanları, tüneller, asma köprüler, denizin altından tüp geçitler, sağlıkta atılımlar hastaneler, eğitimde yeni okullar ve birçok yatırımlar yaptık bunları yaparken de milli gelirimizi, hazine gelirimizi, ihracatımızı da arttırdık” dedi.

‘AMANOS TÜNELİ YÜZYILIN PROJESİDİR’
Amanos Tüneli sayesinde Hatay genelinde büyük değişimler yaşayacağını belirten Arınç, “Amanos Tüneli, Hatay için yüz yılın projesidir. Amanos Tüneli sayesinde gençlerimiz iş, aş imkanına kavuşacak. Tünelin Hassa tarafında 100’lerce fabrika kurulacak. Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sadullah Ergin, Hatay için bir fırsattır. Sadullah Ergin ile Hatay ve ilçeleri hizmete doyacaktır. Sizler yeter ki, AK Partiye olan desteğinizi devam ettirin” dedi. Türkiye’de artık demokrasinin önünü kesenlerin, millet egemenliğine müdahale edenlerin hepsinin hesap verdiğini bildiren Arınç, “Arkalarına bile bakmadan kaçtılar. 28 Şubat’ı yaparken ‘balans ayarı yaptık, onun için tankları Sincan’dan geçirdik’ diyenlere biz de cevap verdik. ‘Bin sene sürecek’ diyenlere bak 10 sene bile sürmedi hepiniz kendiniz kayboldunuz. Demokrasilerde tankları yürütmekle balans ayarı olmaz. Demokrasilerde balans ayarı sandıkla, seçimle, halk iradesiyle olur dedik. Bugün o kötülükleri yapanların hepsi gitti. Artık sivil irade, millet egemenliği var. Demokrasinin ve özgürlüklerin geliştiği, güçlendiği bir Türkiye olduk” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN HER YERİ KÜKRÜYOR’
Her yerin kükrediğini, hareketli olduğunu, her yerin heyecanlı olduğunu anlatan Arınç, milletin, hükümetine, partisine, başbakanına sahip çıkmanın mücadelesini verdiğini ve inadına AK Parti dediğini ifade etti. Ne kadar yüksek oy alırlarsa hükümetlerinin ve Başbakanın itibarının o kadar güçlendirilmiş olacağını ifade eden Arınç, meydanın bunlara bırakılmaması gerektiğini, AK Parti giderse kim gelecek sorusunun cevabını herkesin vermesi ve bu memleketin ne hale geleceğini herkesin düşünmesini gerektiğini anlattı.
AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin ise konuşmasında, “Sayın Başbakanımız geçtiğimiz Cumartesi günü Antakya’da yaptığı miting sonrasında havaalanında yolcu ederken bana talimatlar verdi. O meydana gelen bütün hemşehrilerimize benim selamımı ve teşekkürlerimi ileteceksin dedi. Sayın Başbakanımızın selamını getirdim” dedi.
Hatay’ın Büyükşehir ilan edildikten sonra ilk seçiminin olduğunu hatırlatan Ergin, “Türkiye genelinde yapmış olduğumuz hizmetlerden Hatay’da nasibini aldı. Barajlarımız yapılıyor, havaalanımız bitti, duble yollarımız bitti, şimdi hastanelerimiz bitiyor, bu şehrin sulama projeleri hal oldu. Kamu hizmet binaları yapıldı. Hatay Akdeniz’in parlayan yıldızı olacak. Yapılacak projeleri sizlerin desteği ile hayata geçireceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven + 16 =