komutan1
Sorumluluk sahasında görev yapan birlikleri denetlemek etmek üzere İskenderun’a gelen Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Hasan Uşaklıoğlu, denetlemelerin ardından Kaymakam H.Hasan Özyiğit’e nezaket ziyaretinde bulundu.
Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyarete İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan da eşlik etti.
İskenderun’un ekonomi, ticaret, sanayi, turizm, tarih ve kültür bakımından zengin bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Kaymakam H.Hasan Özyiğit, özellikle liman potansiyeli bakımından Türkiye’nin Doğu Akdeniz’e açılan önemli bir kapıs konumuna geldiğini ve tüm bu özellikleri bakımından İskenderun’un önemli ve stratejik bir bölge olduğunu dile getirdi. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren İskenderun Kaymakamı Özyiğit; “Güvenlik güçlerimiz denizde, havada ve karada fedakârca görev yapmaktadır. Şahsınızda tüm personelinize ve sizlere başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum” dedi.
Kaymakam Özyiğit, ziyaretin anısına İskenderun’u simgeleyen fincan takımı hediye etti. İskenderun’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Koramiral Hasan Uşaklıoğlu; Kaymakam H.Hasan Özyiğit’e ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederek ziyaret anısına plaket takdim etti.
komutan

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here