Kaymakam Özyiğit, ‘Sınava her türlü kaygıdan uzak olarak girmelisiniz’

kaymakam ygs
İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, YGS sınavı öncesi öğrencilere moral verdi. Kaymakam Özyiğit mesajında, “23 Mart 2014 Pazar günü gençlerimizin geleceği için önem teşkil eden Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) yapılacaktır. Sınava her türlü endişe ve kaygıdan uzak olarak girmelisiniz. Ruh ve beden sağlığınızın her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu unutmamalısınız. Sizler ve ailelerinizle birlikte bu sınavın heyecanını yaşıyoruz. Sınavın geleceğiniz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum” görüşlerine yer verdi.
Kaymakam Özyiğit öğretmenlere de seslenerek, “Öğrencilerimizin göstereceği başarıda şüphesiz sizlerin çok önemli bir payı var. Büyük zorluklar içinde sabırla ve fedakârlıkla öğrencilerinizin bu zorlu sınav maratonuna hazırlanmasına katkıda bulunuyorsunuz. Gösterdiğiniz sabır, gayret ve performanstan dolayı tebrik ve teşekkürlerimi iletiyorum” açıklamasında bulundu.
Kaymakam Özyiğit yazılı mesajında, “Çocuklarınızın başarısı için birçok fedakârlıklar yaptınız, yapıyorsunuz. Onların başarısını görmek elbette hakkınız. Kalan günler onlar için çok önemli. Daha şimdiden sınavın sonucu ne olursa olsun; onların yanında olduğunuzu hissettirmeli ve moral vermelisiniz. Bu onların stresini azaltacağı gibi sınav sonucuna da olumlu etki gösterecektir. Sınav sonrasında da bugün olduğu gibi çocuklarınızdan sevginizi, desteğinizi esirgemeyiniz. Onlar sizin evladınız, gözbebeğiniz, canınızdan bir can. Sınavlar gelir geçer, ama anne-baba-çocuk ilişkisi hep devam eder. Lütfen bunu unutmayınız.
Ve geleceğimizin teminatı olan Sevgili Gençler! Kaymakamıyla, Müdürüyle, öğretmeni ve tüm çalışanlarıyla hepimiz sizin için Türkiye’nin geleceği için varız. Sizi çok seviyor ve bu önemli sınavda hepinize başarılar diliyoruz. Unutmamak gerekir ki bu sınavda alacağınız sonuç ne olursa olsun hayat devam edecek. Lütfen moralinizi bozmayın ve çalışmaya devam edin.. Hepinize bu sınavda ve bütün sınavlarda başarılar diliyorum. Sağlıklı, huzurlu, mutlu yarınlar sizlerin olsun. Her şey gönlünüzce olsun” diye konuştu.

Önceki İçerikAli Tekten, “Konut satışlarında haksız rekabet önlenmeli”
Sonraki İçerikAkçay evladına sahip çıktı!