İskenderun’da 100 bin paket kaçak sigara ele geçirildi

gümrük1
Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı İskenderun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri yaptıkları takibat sonucu otobanda gerçekleştirdikleri operasyonda 100 bin paket kaçak sigara ele geçirdi.

KOKUSUNU GİZMO ALDI!
Reyhanlı İlçesi’nden bir Tır aracına sigara yüklendiğini, aracın Güneydoğu Anadolu Bölgesine sigara sevkiyatı gerçekleştireceği bilgisini alan İskenderun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri aracı bulmak üzere kapsamlı bir operasyon başlatarak harekete geçtiler. Aracı uzun bir süre takip eden ekipler, İskenderun-Adana otobanında durdurarak inceleme başlattılar. Ekipler, durdurulan aracı güvenli bir yere çekerek Çay Tütün Dedektör Köpeği Gizmo ile tırın her tarafı taradılar. Yetenekli Gizmo’nun titiz araması sonucu Tırda boş meyve kasaları arkasına yerleştirilmiş özel bir bölme ile saklanmış 100.000 paket kaçak sigara ele geçirmişlerdir.
Ele geçirilen kaçak sigaranın Gümrüklenmiş Değeri 737.000 TL’ dir. Olayla ilgili 3 kişi adliyeye sevk edilmiş olup, 1 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Önceki İçerikEmniyet Müdürü Cengiz Başar, ‘Çocuklarınızı terör girdabından uzak tutun’
Sonraki İçerikÇocuklarda İştahsızlık