mavi kapak
Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr.Yusuf H.Civelek, engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye dağıtılması amacıyla düzenlenen Mavi Kapak Kampanya toplantısına katıldı.
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar, sivil toplum örgütü temsilcilerinin de katıldığı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, beş yıl önce yine Cumhuriyet Halk Partisi’nden, halkın teveccühüyle bu onurlu göreve başladığını anımsatarak, sosyal belediyecilik anlayışıyla halka hizmet verildiğini söyledi.
Halka hizmetin önemli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Hamasi nutuklarla bir yere varılmıyor. Bal tutan parmağını yalarmış, yalamaz arkadaşlar. Lafla peynir gemisi yürümez. Hamasi nutuklarla bir yere varılmıyor, hizmet yapacağız. Çalışanlarımıza, meclis üyelerimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 1 Nisan’da hep birlikte gene kutlayacağız. Ama onun için çalışacağız. Her şey yarınlarımız için, gençlerimiz için” şeklinde konuştu.
İskenderun Çevre Koruma Derneği’nden Eczacı Oktay Demirkan da yaptığı konuşmasında, “Muhtarımız doğru bir hedef göstermiş halkımıza, onlar da kapakları toplayıp getirmişler. Bu kapaklar geri dönüşüme gidiyor, geri dönüşümden sağlanan parasal kaynakla da engelli yurttaşlarımıza sandalye oluyor” diye konuştu.
Hürriyet Mahallesi Muhtarı Nevriz Acıoğlu, kampanyada beklenenden fazla ilgi olduğunu belirterek, “Çuvallarla gelmeye başladı. Bir hocamız beş çuval gönderdi. İskenderun Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına, halkımıza, kampanyaya destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Mavi kapakla birlikte not gönderen Aleyna adlı beş yaşındaki kız öğrencinin teşekkür notunun bu kampanyayı tetiklediğini paylaşan Muhtar Nevriz Acıoğlu, “Esas benim gizli kahramanım o” şeklinde konuştu. Hürriyet Mahallesi Muhtarı Nevriz Acıoğlu, kapakların verilerek, 4 engelli arabası alınacağını ve sahiplerine teslim edileceğini belirtti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here