ogretmen
Öğretmen Okullarının kuruluşunun 166. yılı münasebetiyle Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda Dörtyol Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından bir program tertiplendi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk, Garnizon Komutanı J. Yrb. Bilal Güvenir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Asarkaya, İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm Mustafa Çarpan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Küçük, Öğretmenevi Müdürü Mücahid Bayar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra çok sayıda vatandaş iştirak etti. Dörtyol Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Mehmet Mansur Kılaç’ın yaptığı selamlama ve açılış konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erdoğan Asarkaya günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Öğretmen okullarının tarihçesi ve Dörtyol Anadolu Öğretmen Lisesinin tanıtımını içeren slayt gösterisinin ardından 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü dolayısıyla düzenlenen İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrenci İstiklal Marşını seslendirldi.
Şiirlerin okunmasının ardından okul korosu muhteşem bir konser verdi.
Daha sonra Mustafa Aksoy’a okula olan yardımlarından ötürü bir plaket takdim edilirken, Ulu Çınar Ödülü ise emektar öğretmen Veysi Küçük’e verildi. Öğretmen okullarının Kuruluşunun 166. Yıldönümü münasebetiyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlerin ödüllerinin takdiminden sonra Resim sergisinin gezilmesi ile tören sona erdi.
ogretmen1

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen + 2 =