hatay günleri1
Hatay Valiliğinin koordinesinde, Hatay Eğitim, Kültür, Tanıtım ve Dayanışma Derneği (HATAYDER) işbirliğinde, kaymakamlıklar, belediyeler, Üniversite, meslek odaları ve ilin diğer dinamikleri ile beraber gerçekleştirilen İstanbul’da Hatay Günleri, bu yıl 4.kez vatandaşlarla buluşacak.
09-13 Nisan tarihleri arasında Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek etkinlikte, Hatay mutfağına ilişkin muhteşem lezzetler, yöresel ürünler, unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımız ve halk oyunlarımız, bir kez daha İstanbulluların yüreklerinde unutulmayacak bir iz bırakacak.
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında düzenlenen ve ilgili Vali Yardımcısı, Antakya Belediyesi, MKÜ Rektörlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Antakya Ticaret Borsası, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İskenderun Belediye Başkanlığı, İskenderun Ticaret Odası ve HATAYDER’in temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Vali Lekesiz, konu ile ilgili olarak bilgi verdi.
Hatay’ın değerlerini tüm dünya ile buluşturmak, ilimizi daha tanınır ve bilinir kılmak için İstanbul’da Hatay Günleri, Ankara’da Hatay Günleri ve İzmir’de Hatay Günleri etkinliği düzenlediklerini hatırlatan Lekesiz, Hatay’ın ve Hataylıların hoşgörüsünü, birlik içinde yaşama kararlılığını tüm dünyaya en iyi şekilde tanıtmayı hedefleyen İstanbul’da Hatay Günleri’nde, ilimizin tarımından ticaretine, turizminden sanayi ve zırai değerlerine, muhteşem mutfağından unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarına, halkoyunlarımıza kadar ilimizin tüm renklerini ve tüm desenlerini İstanbullularla bir kez daha buluşturacaklarını söyledi. Vali Lekesiz, standların kiralanmasından elde edilecek gelirin ise İstanbul’da eğitim gören üniversite öğrencilerine burs olarak verileceğini sözlerine ekledi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here