nazim köy
Cumhuriyet Halk Parti Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha, geçtiğimiz hafta sonu Arsuz’un Türkmen köylerini gezdi. Her gittiği köyde coşku ile karşılanan Belediye Başkan Adayı Culha, “Oy verseniz de vermeseniz de, hizmet size gelecek. Hiç kimse endişe etmesin! Hizmetlerimiz her bölgeye eşit ve adil bir şekilde yapılacak” dedi.
Arsuz’un Türkmen Köylerine bir konvoy eşliğinde giden Arsuz Belediye Başkan Adayı Culha’ın ilk durağı Avcılar Suyu Köyü oldu burada Muhtar Mehmet Hocaoğlu ve Avcılar Köyü sakinleri ile bir araya gelen Nazım Culha, “Bizler Avcılar Suyu halkını ve yöresini de seviyoruz! Bugüne kadar muhtarımız ellerinden geldiği kadar sizlere hizmet verdi ellerine sağlık, ama bundan sonra yeni Büyükşehir yasası ile burası Arsuz’a bağlandı ve mahalle oldu. Eksik kalan hizmetleri muhtarımız ile birlikte çözeceğiz. Arsuz’un büyük bir bölümü tarım bölgesidir. Bunu dikkate alarak yeni yatırımlar ve hizmetler yapacağız. Altyapı, imar ve ulaşım gibi halkın acil ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar bizim önceliğimiz olacaktır. Arsuz’a modern bir sebze hali kuracağız ve yanında da soğuk depolama bölümü de olacak. İnşallah belediyeyi alır isek, bütün bu bölgeye eşit hizmet anlayışımız şiarımız olacaktır. Hizmetlerimiz oy oranına göre değil, ötekileştirerek değil, tüm Arsuz halkının rahatı ve huzuru için eşit hizmet vereceğiz” derken, sadece kendisine değil CHP Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a da destek istedi. Culha, halkın sorularını ve taleplerini de dilerken “Köyün alt yapı sorunu, elektrik sıkıntısını biliyorum, nasıl çözüleceğini de biliyoruz. Sizlerin bizlere vereceği destek ile bunları çözmeye geliyor. Avcılar Suyu bizim yönetimimizde eşit ve hak ettiği hizmeti alacaktır. Kamu vicdanını rahatsız edecek hiçbir şey yapılmayacaktır” dedi.
nazim köy1
Hafif yağış altında geçen seçim çalışmasında Haymaseki’ye de geçerek bura Muhtar Süleyman Kılıç ve Haymasekililer ile bir araya gelen Culha, “Bereketli geldik!” esprisini yaptı. Sizin desteğiniz ile sizlere hizmet sunmaya geliyoruz diyen Culha, “Muhtarım ile daha önceden de görüştüm. Buranın sorunlarını biliyorum yol, köprü sıkıntıları öncelikli sıkıntılarınız bunları mutlaka gidereceğiz. Sizlerle de tespit edeceğimiz sıkıntıların da çözümüne gideceğiz. Bizler bu kenti 50-60 yıla dönük planlamalarla geliyoruz. Arsuz her alanda hak ettiği yerde değil, gençlerimiz çalışmak için yurt için ve dışına gitmek zoryunda kalıyorlar. İşsizlik sorunun beşli bir kısmını bölgemize yapılacak turizm yatırımı ile çözeceğiz. Elbette ki bu sizler için hazırladığımız bu projeleri gerçekleştirebilmemiz için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Şunu da açıkça ifade etmek istorum; bizi belediyede kimse temsil etmiyor diye de düşünmeyin. Haymaseki’nin meclis üyesi de benim. Sıkıntısı olan bana direk gelebilir. Kapım her zaman sizlere açıktır” dedi.
Işıklı Köyüne giderken yol üstünde MHP konvoyu ile karşılaşan CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha araçtan inerek, MHP Adayı Kudret Dönmez ile sohbet ederek, her iki adayda bir birlerine başarıları dilediler.
Gittiği her köyde “Oy verseniz de vermeseniz de, hizmet size gelecek” diyen Culha, “Hizmetlerin daha hızlı gelmesi için Hatay Büyükşehir Adayı Lütfü Savaş’a ve bize sahip çıkın! Hizmet mutlaka gelecek” dedi. Bütün köy halkı da şimdiden Nazım Culha’nın başkanlığını kutladı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here