Bakan Şimşek Yelken Kulübü (1)
Dün İskenderun’a gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Yelken Kulübü’nde Öztrans Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Özkan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Dönmez ve yönetim kurulu üyesi Mehmet Özkan’ın ev sahipliğini yaptığı öğle yemeğine katıldı. Burada önemli açıklamalarda bulunan Bakan Şimşek hizmetlere değinerek, Adalet Eski Bakanı ve AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin’in Hatay için büyük bir şans olduğunu söyledi.
Yelken Kulübü’nde verilen öğle yemeğine katılımın oldukça yoğun olduğu görüldü. Bütün gününü İskenderun’da seri ziyaretlerle geçiren Bakan Şimşek, Türkiye’de 11 yıldır süren güven ve istikrarın AK Parti’nin eseri olduğunu ifade etti.
Bakan Şimşek Yelken Kulübü (2)
SADULLAH ÖZKAN: “GÜVEN VE İSTİKRARDAN YANAYIZ”
Öğle yemeğinde ilk olarak konuşma kürsüsüne gelen Öztrans Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Özkan, her zaman güven ve istikrardan yana olduklarını belirtti. Türkiye’nin son yıllarda büyük bir atılım içine girdiğini vurgulayan Özkan, bunu sağlayan hükümete her zaman destek verilmesi gerektiğini belirterek, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin ve bölge Milletvekillerimiz olmak üzere yemeğe katılan herkese yürekten teşekkür etti.
Bakan Şimşek Yelken Kulübü (3)
“İSKENDERUN’UN ZENGİN POTANSİYELİNİ KAZANIMA DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”
Daha sonra söz alan AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin ise, 30 Mart yerel seçimlerinin önemine değindi. Yerel seçimlerin güven ve istikrarın devamı için, hizmet için çok önemli olduğunun altını çizen Ergin, “Allah’ın izniyle sandıklardan zaferle çıkacağız” dedi. İskenderun’un elinde bulundurduğu zengin potansiyele de değinen Ergin, “Allah tüm güzellikleri bu coğrafyaya vermiş.. Fakat uzun yıllardan beri, ne, dağımızdan, ne de denizimizden istifade edemiyoruz. AK Belediyecilik ile tüm bu güzellikleri vatandaşlarımızla buluşturacağız” diye konuştu.
Bakan Şimşek Yelken Kulübü (5)
DOĞRU UYGULAMALAR MİLLETİMİZİN DESTEĞİYLE SAĞLANDI
Son olarak yemeğe katılan davetlilere hitap eden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin geçen sene hiç hak etmediği bir süreci yaşadığını ifade etti. Şimşek, “Bu sürecin maliyeti herkese oldu. Geçen sene bu vakitlerde, faizler yüzde 5,6 civarındaydı. Mayıs ayında yüzde 5’in altına düşmüştü. Şimdi faiz yüzde 11’i aştı. Bu, Türkiye’nin kaynaklarının faize gitmesi demek. Türkiye’de sanki bir siyasi istikrarsızlık var gibi bir hava yaratıldı. 17 Aralık da aslında böyle bir operasyon. Yani bir siyaset mühendisliği. Dolayısıyla biz zaten bunların farkındayız. Önümüzdeki üç haftayı da gece gündüz koşuşturarak geçireceğiz. Çünkü hakikaten bütün bu kazanımlar, her alandaki reformlar, doğru uygulamalar ancak siyasi istikrarla ve güçlü bir millet desteğiyle sağlandı” şeklinde konuştu.
Bakan Şimşek Yelken Kulübü (6)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here