Yusuf Civelek, ‘Esnafa borcumuz yok’

basin civelek
Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr.Yusuf H.Civelek, basın mensuplarının katılımıyla sahil bandı gezisi ve kahvaltı programı düzenledi.
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar’ın da katıldığı program, İskenderun Belediyesi Nikah Salonu’ndan başladı.
Sahil bandı çalışma gezisinde, sahilde yapılan düzenlemelerle ilgili basına yerinde bilgi veren Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, halkımız için günlük şehir içi stresinden uzak, sosyal bir yaşama-dinlenme alanları ve yürüyüş yolları oluşturulduğunu, sosyal tesis, golf sahası, satranç sahası, amfi tiyatro, paten sahası yapıldığını söyledi.
Başkan Civelek, altyapı çalışmasından dolayı sonra son bir yılda ise 750 bin metrekare asfalt, 250 bin metrekare parke çalışması yapıldığını, su şebeke borusu döşenme çalışması için 600 km yol kazıldığını söyledi. İskenderun’un en önemli sorunu su olduğunu anımsatan Başkan, “Su sorununu çözdük. Halkımız musluktan akan temiz ve sağlıklı suyu içecek. Devasa drenaj kanalları yaptık. İskenderun sel riskinden uzaklaştı. İskenderun’un altyapısını tamamladık. Halkımıza altyapı çalışmasına gösterdiği anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Küresel iklim değişikliklerine karşı suyuyla, drenaj kanalıyla önlemler alındığını söyleyen Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Küresel iklim değişikliğine karşı önlem aldık, bilimi ve teknolojiyi mutlaka kullanmak gerek. Halkımıza adaletli, eşit davrandık” şeklinde konuştu.
Önümüzde bir seçim olduğuna dikkat çeken Başkan, “Seçim kampanyası son derece düzeyli, kavgasız bir ortamda devam ediyor. Herşeyi belirleyecek olan halkın iradesi. Seçim sürecinde asla belediye imkanlarını kullanmadık. Eşit şartlarda seçime giriyoruz” dedi.
Belediyenin borçlu olmadığını belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Esnafa borcumuz yok. Geçmiş dönemlerden kalan devlete yapılandırılmış borçlar var. İller Bankasından gelen paranın yüzde 40’ı yapılandırılan borç için kesiliyor. İhalelerimizi şeffaf yapıyoruz. İş bitip paranın takılmadığı için ihalelerde büyük kırımlar oluyor. Halkımız ve İskenderun kazanıyor” diye konuştu.

‘BASİT BİR ÖDEME SORUNU VARDI’
Cemevi ve İskenderun Belediyesi arasında anlaşmazlık olmadığını ifade eden Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Dünya özgürlüğe ve demokrasiye doğru gidiyor. Demokrasinin alternatifi daha demokrasidir. Eğitim artıyor, teknoloji hızlanıyor. Herkes özgür düşünmeli ve devlet vatandaşını yurttaş görmeli. 25-30 yıldır Cemevi istekleri vardı. Yer verdik. Cemevi’nin yan tarafında da AKAD’a da yer verdik. Çok mutluyum. Çünkü herkes ibadetini özgürce yapmalı. Basit bir ödeme sorunu vardı. Ekonomik sıkıntı oldu, yapılandırma üzerine yazı yazdık, yapılandırdık. Cemevi ile İskenderun Belediyesi arasında anlaşmazlık yoktur. Buradan çıkın diye böyle bir şey olabilir mi? Bu memleket hepimizin. Yıkıcı dedikodular hepimize zarar verir. Ortadoğu kaynıyor. Birbirimizle elele tutuşmamız lazım. Hoşgörerek, kardeşlik içinde yürümemiz lazım” dedi.
Bugün en önemli sorununun çevre olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Çevreye dikkat edeceğiz. Çevreyi koruyacağız. Sağlıklı bir çevre olmazsa, sağlıklı bir yaşam olmaz. Küresel iklim değişiklikleri yaşanıyor. Yarın insanlar birbiriyle didişmeyi bırakıp, doğa için birleşecekler” diye konuştu.

Önceki İçerikİbrahim Gül; ‘STK’ların tamamıyla istişare halinde olacağız’
Sonraki İçerikTEK öğrencileri kariyerlerini planladı!