oda başkanları kaymakam (3)
İskenderun Esnaf odaları Başkanlarından Arsuz’a çıkarma yaptılar. Daha önce İskenderun’a bağlı olan ancak bakanlar kurulu kararı ile ilçe olan Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal’ı ziyaret eden İskenderun Esnaf Oda Başkanları, Birlik Başkanvekili Uğur Fırat önderliğinde Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal’ı makamında ziyaret ettiler.
Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal, Arsuz ilçe oldu ama biz İskenderun’la birlikte iç içeyiz ve bundan sonrada gönül olarak öyle olacağız. Uzun yıllardır İskenderun’a bağlı olan Arsuz bundan sonra kendi başına bir ilçe oldu. Sınırlar ayrılsa da gönüller her zaman İskenderun la birlikte olacaktır. Bizlere ağabeylik yapacağınızı biliyoruz. Biliyorsunuz ki; Arsuz turizm bölgesi ve oldukça yeni bir yer yapılacak olan yerel seçimlerden sonra göreve gelecek olan belediye başkanımızla birlikte koordineli çalışmalarla yeni ilçemizin daha sağlıklı ve turizm bölgesi adına önemli çalışmaların olacağını düşünüyoruz. Ülkemizde de gerçekten sivil toplum örgütlerinin güçlü olması ülkemizin güçlü olmasını sağlar. Çünkü sivil toplum örgütlerinin gücü siyaseti ve devlet kurumlarını daha iyi çalışmaya zorlar” dedi.
İskenderun Esnaf Odaları Başkanvekili Uğur Fırat ise, “Bizlerde sizlerden kendimizi ayrı görmedik ve ziyaret sebebimizde bu. Arsuz bizim bir beldemiz ama şu anda ilçe oldu yine bizim kalbimizde ve her pirlikte bölgemizi kentimizi kalkındıracağız. Sizi ziyaret etme sebebimiz hem sizlerle oda başkanlarımızı tanıştırmak, hem de size moral vermek” dedi.
Yapılan sohbetin ardından ise Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal ile İskenderun Oda başkanları topluca hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here