sadullah6

AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, Antakya Belediye Başkan adayı Mimar İsmail Kimyeci ve Yayladağ Belediye Başkan adayı Mehmet Kalkan, 30 Mart yerel seçimler öncesinde gezmedik sokak, çalmadık kapı bırakmadan çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Geçtiğimiz gün akşam Antakya İpek Düğün Salonu’nda Mehmet, Bostan ve Ali Alkan ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkan adayı Mimar İsmail Kimyeci, Yayladağ Belediye Başkan adayı Mehmet Kalkan, AK Parti İl Başkanı Süleyman Tenekecioğlu, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen ve parti yöneticileri ile binlerce insan katılım gösterdi.

Alkan ailesi adına açılış konuşmasını yapan Mehmet Alkan, 30 Mart akşamı yüreklerin coşacağını ifade ederek, “Sizler, bizler mutlu olacağız. Hepimize birlik, beraberlik ve huzur lazım. Cenabı Hak bu birlikteliğimiz daim eylesin. Böylesi güzel bir gecede bizleri yalnız bırakmayan kadim dostlarıma şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Gecenin ikinci konuşmasını Yayladağ Belediye Başkan adayı Mehmet Kalkan yaptı. Kalkan konuşmasında, 30 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde başta Hatay Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, Antakya, Yayladağ ve diğer ilçelerde AK Parti adaylarının başarılı sonuç alacağını söyledi.

 

‘REKOR KIRACAĞIZ’

Kalkan’ın konuşması ardından Kimyeci kısa bir konuşma yaptı. 30 Mart tarihinde sandıkların patlatılacağını ifade eden Kimyeci, “Alkan ailesi, Yayladağ’ının, Antakya’nın, Hatay’ın ve hatta dünyanın en büyük ailesidir. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hepinizin gurur duyduğu sayın bakanımız Sadullah Ergin bey’i seçeceğiz. Hatay seçimlerinde Allahın izni ile bir rekor kırarak Türkiye’nin en büyük oy oranıyla netice alacağız inşallah” dedi.

Gecenin son konuşmasını AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin yaptı. Ergin konuşmasını yaparken salonu hınca hınç dolduran misafirler, sık sık slogan attılar. Büyük coşkunun hakim olduğu toplantıda salonun dolu olmasından dolayı salon dışında bulunanlar, havanın soğuk olmasına rağmen canlı yayın sistemi ile konuşmacıları büyük hayranlıkla hem izledi, hem de dinlendi.

11 yıldır bu ülkeye, bu kente kimilerine göre yapılması imkansız hizmetlerin yapıldığını söyleyen Ergin, “Biz diğerleri gibi, laf siyaseti yapmadık, taş üstüne taş koyduk. Halkımıza hizmetler sunduk” dedi.

Yapılan yatırımlar ile Hatay’ın adeta bir şantiyeye dönüştüğünü kaydeden Ergin, “Tarlada iz bıraktık, inşallah harmanda yüzümüz olacak. Çok hizmetlerde bulunduk barajlar, duble yollar, kamu binaları, okullar, hastaneler, hava limanı, spor kompleksi ve Hatay’ın çılgın projesi olan Amanos Tüneli bunlar sizlerin verdiği vekalet ile yapıldı. Hatay hizmet siyaseti ile tanıştı” dedi.

 

‘TARLADA İZ BIRAKTIK’

Yıllar yılı utanç duyulan yasakların yine bu milletin isteği ile kaldırıldığını ifade eden Ergin, “12 Eylül tarihinde yapılan referandum ile halkımızın verdiği %58 destekle utanç duyduğumuz yasaklar kalktı. Hukuk Devleti yolunda güçlenen ülke olduk. İsteyen herkes inancını rahat yaşama olanağına sahip oldu. İsteyen herkes fikrini rahat açıklama imkanına sahip oldu. Artık hiç kimse şiir okudu diye hapse atılmayacak. Gerçek manada Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletin oldu” dedi. Milliyetçiliğin, vatanperverliğin lafla olmadığını hatırlatan Ergin, “Şanlı, nazlı bayrağımızı daha yukarılara taşımak için çok büyük mücadeleler verdik. Önce Allah’ın izni ile sonra sizlerin desteği ile ülkemiz ortadoğu’da güçlü devlet oldu. Ay yıldızlı pasaportumuz kıymetli oldu. Dünya ülkeleri arasında dolaşım kolaylığı sağlayan Türkiye pasaportu değer kazandı. Bayrağımız daha yukarılara çıktı. Esas vatanperverlik, esas milliyetçilik budur” şeklinde konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here