nazim itso1

CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu. Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette ağırlıklı olarak, İskenderun ve Arsuz ekonomisi konuşuldu.

Yüzölçümü itibariyle Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri haline gelen Arsuz’un tarihi, doğal güzellikleri, turizmi ve imarı ile ilgili görüşlerini belirten CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha, “Arsuz’da birlik ve beraberliği sağlamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Arsuz’un yeniden planlanması için çalışacağız. Burada birinci hedefimiz bölgeler arası plan uyumunun sağlanması, ikincisi de yeni oluşturacağımız Arsuz kentimizin modern, çağdaş ve uluslararası şehir normlarına uyacak çalışmalar yapacağız” şeklinde konuştu.

Arsuz’da sosyal belediyecilik anlayışını getirmek için çaba sarf edeceklerini sözlerine ekleyen Culha, “Bölgemizde istihdama katkı sağlamak, işsizliği azaltmak için çalışma yapmayı hedefliyoruz. Arsuz’da sosyal tesislerin artması için projeler üretiyoruz. Arsuz’un en büyük sorunların biri olan altyapı sorununu da çözmek en önemli projelerimiz arasında yer almaktadır” diye konuştu.

nazim itso2

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, “Arsuz ve İskenderun ayrılmaz bir parça olduğuna inanıyorum. Hatay’ın bu güzide ilçelerine değer verecek projelerde her zaman yanınızda olmayı ve bu projelere destek olacağımızı belirtmek isterim. Arsuz çok bakir bir bölge, bu bölgenin planlanması için uzun vadeli bir planlama olursa, daha iyi olacağı kanısındayız. Arsuz’un turizm ve tarım yönünden gelişmesi için elinizden gelen gayreti göstereceğinize eminiz. İnşallah hep birlikte, oda olarak da İskenderun ve Arsuz ekonomisinin gelişmesi için el birliği ile hareket edeceğimize inanıyorum. Bu vesile ile sizlerinde adaylığınızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ziyarette ayrıca Arsuz bölgesine kurulması düşünülen Tarım OSB projeleri, sebze ve meyvelerin stoklanması için kurulacak işletmeler ve tesisler ile ilgili projelere yer verildi. CHP İskenderun Belediye Başkan adayı Nazım Culha’nın ziyaretinde İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen, İTSO Başkan vekili Çağrı Belibağlı, İTSO yönetim kurulu üyeleri Bülent Seküçoğlu, Necat Özkaya ve Okan Belli de hazır bulundu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here