Nazım Culha; “Arsuz’u bütünleştireceğiz”

culha arsuz1

CHP’den Arsuz Belediye Başkan Adayı olan Nazım Culha, aday adaylığı sürecinde kendisine destek olan Arsuz halkını belde belde (mahalle) gezerek, teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta sonu da Karaağaç, Üçgüllük ve Gökmeydan beldelerini ziyaret eden Culha’nun teşekkür ziyaretleri miting havasında geçti. Arsuz halkı, tabanın sesini dinleyip Nazım Culha’yı aday olarak gösterdikleri içinde CHP genel merkeze teşekkür ettiler.

CHP İlçe Başkanı Faik Çekin ile birlikte Karaağaç’ın Övündük mahallesine ilk ziyaretini gerçekleştiren CHP Aday Culha, burada toplanan halka seslendi. Yerel yönetimde bu bölgenin yeni bir döneme girdiğini söyleyen Culha, “Arsuz, şuanda Türkiye’nin en büyük coğrafyasına sahip ikinci yer konumun sahip. Ülkemizde ve dünyamızda eşi zor görülen coğrafi yapıya sahiptir. Bu ilçeyi planlarken, bu ihtişama yakışır, modern bir kent yapısına kavuşturacak şekilde çalışmalar yapacağız. Öncelikle Arsuz’u bütünleştireceğiz. Daha sonra altyapısını oluşturacağız. İnsanların rahatça yaşayabileceği yeşil alanlar, meydanlar, sosyal tesisler ve çok amaçlı kültür tesisleri kuracağız. Turizm alanında da burasını cazibe merkezi konumuna getireceğiz. Bunları da bilimsel olarak gerçekleştireceğiz. Bu bölgesinin eksiklikleri sosyal ve kültürel tesislerin olmayışıdır. Spor kompleksleri yapacağız. Özelikle futbol alanında zengin bir yapıya sahip ilçemizdeki spor kulüpleri desteklenerek, gururumuz olan yeni Selçuklar ve İsmailler yetiştireceğiz. Halkında rahat spor yapabileceği alanlar oluşturacağız” derken, bu bölgenin eksikliklerini bildiğini bunarlı gidermek adına halkında görüşlerini alacağını söyledi.

culha asuz

Bu bölgenin istihdam sorunu olduğuna da vurgu yapan Culha, “Çoğu gençlerimiz çalışmak için yurt dışındalar. Burada istihdamı sağlamak, ülke ve bölge ekonomisine katkı sunmak için istihdama yönelik çalışmalar yürüteceğiz” diye konuştu.

Üçgüllük beldesine geçen Nazım Culha’yı kalabalık Üçgüllük halkı coşku ile karşıladı. Culha, “Şuanda aday olarak karşınızdayım. Bu sürece kadar bana vermiş olduğunuz destekten dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Adaylar arasında kopma yok. Hep birlikte CHP’yi iktidara taşıyacağız. Nasip olurda belediye başkanı olursam, buranın değerlerini ön planda tutarak, bir çalışma ortaya koyacağız. Bu bölgenin temelini hep birlikte atacağız. Çalışmalarımız bilimsel olacaktır. Çalışmalarımızın merkezinde insan olacaktır. İlçeyi bütünlük içerisinde yöneteceğiz. İstihdama yönelik çalışmalarımız olacaktır” dedi.

Gökmeydan Beldesine geçen Culha’yı, Belediye Başkanı Necim Bozkurt ve yöre halkı karşıladı. Burada da halka seslenen Culha, “İstihdamı da turizme yönelik yapılacak yatırımlarla kısmı olarak çözme yolunu gideceğiz. Yatırımcılardan tek isteğimiz istihdamın bu bölgenin insanlarından karşılanması olacaktır. Halkı denizle buluşturacağız. Halk plajları yapacağız. Ben bu kenti sizlerle yönetmeye talibim. Mevcut karayollarının yanında mahalleye dönüşecek olan beldeler arasında yeni modern yollar yapacağız. Ben; devrimci, sosyal demokratların adayıyım!” dedi.

iskenderunhaber
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.