Mesleki Açık Öğretim Liselerine kayıtlar sürüyor

kaymakamlik1

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen Gönül Elçileri Projesi’nin ikinci aşaması olan “Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi” ile eğitimi yarıda kalan kadınların mesleki eğitiminin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

 

İskenderun Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklama şöyle; “Sayın Başbakanımızın eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde İlimizde Hatay Valisi Sayın M.Celalettin LEKESİZ’in eşleri hanımefendi Zehra LEKESİZ’in öncülüğünde başlatılan bu proje kapsamında;

Eğitim düzeyi düşük ve ekonomik özgürlüğü olmayan kadınlarımızı mesleki açık öğretim liselerine yönlendirmek ve onları mesleki beceriler kazanmaları için desteklemek istiyoruz. En temel insan hakkı olan eğitim görme hakkından çeşitli sebeplerle mahrum bırakılan kız çocuklarımızın da bu proje ile yeniden okula devam etmelerini sağlamak, istihdam edilebilir düzeye getirmek, projemizin bir diğer amacını oluşturmaktadır. Bu doğrultuda daha önce 03 Şubat 2014 tarihinde başlayacağı duyurulan Mesleki Açık Öğretim Liselerine kayıtlar 13 Ocak 2014 Pazartesi günü başlamış olup, 14 Şubat 2014 Cuma günü sona erecektir.”

iskenderunhaber
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.