KİSİAD Başkanı Tamer Eker; “Yeniden bir sulh ve huzur iklimi oluşturulmalıdır”

KİSİAD Başkanı Tamer Eker, son günlerde hizmet harekatına yönelik eleştirilere değindi. Körfez İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği (KİSİAD) Başkanı Tamer Eker, “Bir an önce haksız ithamlardan, mesnetsiz suçlamalardan, ötekileştirme yoluyla toplumu kamplaştırmalardan vazgeçilmelidir. Hukukun üstünlüğü ilkesi temel alınarak toplumda yeniden bir sulh ve huzur iklimi oluşturulmalıdır” dedi.

KİSİAD Başkanı Tamer Eker, İskenderun dernek binasında Dörtyol (DÖGİAD) Başkanı Şaban Ekinci ve Erzin (ERCİAD) Dernek Başkanı Ahmet Kürşad Yılmaz ile birlikte ortak basın toplantısı düzenledi.

Eker yaptığı açıklamada, “İki ayı aşkın bir süredir ülkemizde yaşanan hizmet hareketi, camia diye isimlendirilen gönüllüler hareketine yıpratma, itibarsızlaştırma hatta şeytanlaştırma kampanyalarını üzülerek izliyoruz. Bir boşluktan doğan ve dar gelirli insanların çocuklarının önünü açan, eğitimde sosyal adaletin sağlanmasına ciddi katkılar sunan dershaneler, anayasanın teşebbüs hürriyeti, eğitim alma hürriyeti çiğnenerek kapatılmak isteniyor. Toplumun büyük bir kesimi karşı olduğu halde bir oldu bittiye getirilerek Anadolu insanının elinden bu can simidi alınmak isteniyor” dedi,

Toplumda oluşan gerginliğe bir an önce son verilmeli, uzlaşmacı bir tavır sergileyerek ortam yumuşatılması gerektiğine dikkat çeken Eker, “Toplumun gönlünde yer edinen insanlara ve kurumlara iftira atılmamalı,haksız ithamlarda bululmamalıdır. Hukukun ve adaletin işlemesine imkân verilmeli, halkın devlete ve devlet kurumlarına güveni zedelenmemelidir. Kamu görevlileri üzerinde bir baskı oluşturulmamalı, görevlerini kanunlara çerçevesinde yapmalarına imkan tanınmalıdır. Bir an önce haksız ithamlardan, mesnetsiz suçlamalardan, ötekileştirme yoluyla toplumu kamplaştırmalardan vazgeçilmelidir. Hukukun üstünlüğü ilkesi temel alınarak toplumda yeniden bir sulh ve huzur iklimi oluşturulmalıdır” şeklinde ifadelere yer verdi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here