Mehmet Soydan; “Büyükşehirle hizmet zinciri oluşturacağız”

soydan bekbele2

AK Parti İskenderun Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Soydan, Bekbele beldesinde Yusuf Dönmez’in evinde yaptığı konuşmada, Türkiye için Türk milleti için ve İskenderun için siyasette olduklarını ve hedeflerinin halka hizmet olduğunu söyledi.

Mehmet Soydan seçim çalışmaları kapsamında bir hafta içinde ikinci kez Bekbele beldesine ziyarette bulundu. Bekbele beldesinin ileri gelenlerinden Yusuf Dönmez’in evine konuk olan Soydan kalabalık bir topluluk tarafından karşılandı. Düzenlenen toplantıda Türkiye, Hatay ve İskenderun gündemini ayrı ayrı değerlendirerek, vatandaşları bilgilendiren Soydan, yaklaşmakta olan seçimlerin hizmet zincirlerinin sağlıklı oluşması açısından çok büyük önem arz ettiğini söyledi. Türkiye’de artık askeri darbelerin olmaması gerektiğini ve yapılmak istenilen sivil darbe girişimlerininde sonuçsuz kalacağını ve halkın buna en iyi cevabı sandıkta vereceğinin altını çizen Soydan, AK Parti hükümetinin Türkiye’yi nereden nereye getirdiğini artık herkesin bildiğini söyledi.

”İSKENDERUN İÇİN ÇALIŞACAĞIZ VE KAZANACAĞIZ”

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin ile birlikte bir hizmet zinciri oluşturabileceklerini ve bilgi, birikim, tecrübe ve Ankara’nın desteğiyle Hatay’a İskenderun’a çok ciddi hizmetleri getirebileceklerini belirten Mehmet Soydan, gerçek manada hizmetlerin alınması için Büyükşehirde ve İskenderun’da AK Partinin iktidar olmasının şart olduğuna vurgu yaptı.

Mehmet Soydan ayrıca, siyaset arenasına çıkarken büyük risk aldığını mevcut işini bırakarak yeni kurulan bir partinin ilçe başkanı olduğunu ve tek amacının bu millete hizmet etmek Türkiye’yi hak ettiği noktalara getirmek olduğunu belirtti.

Siyaseti ülkem milletim ve İskenderun için yapıyorum diyen Soydan, “Asla koltuk dendinde makam derdinde olmadık. Hatayımız’a hizmet ettik. Şimdi İskenderun’un tamamına ayrım yapmaksızın hizmet edebilmek için yine yola çıktık. Allah bize kısmet ederde aday olursak halkımızın derdiyle dertlenmek ve İskenderun’u hak ettiği noktalara ulaştırabilmek için çalışacağız ve kazanacağız” dedi.

Daha sonra Bekbele halkının sorularını cevaplandıran Mehmet Soydan, ‘Azganlık Belediye Başkanı Halil Demir’in aday olacağı söyleniyor doğru mu?’ surusuna verdiği yanıtta, “Herkesin böyle bir talebi hakkı olabiler, bize saygı duymak düşer” dedi.

Şu anda kendisiyle birlikte 9 aday adayının bulunduğunu belirten Mehmet Soydan, “Partiler dışarıdan ya da başka bir partiden adaylar gösterebilirler. Ancak burada önemli olan bence halkın tercihleridir. Halkın kimi istediği önemlidir. Biz genel merkezimiz kimi gösterirse göstersin saygı duyarız. Eğer hakkımızda hayırlısıysa, bu görev bize nasip olsun” şeklinde konuştu.

Bazı vatandaşlar ise Mehmet Soydan’ı Milletvekilliği döneminden tanıdıklarını, kendilerine çok yardımcı olduğunu ve önemli hizmetler yaptığını ve belediye başkanı olmasını çok istediklerini söyleyerek duygularını dile getirdiler.

Toplantı sonunda Mehmet Soydan, Bekbele halkı ile birlikte o meşhur selamı verdi.

iskenderunhaber
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.