Türkiye şampiyonluğu bekliyoruz!

boks
MKÜ bünyesinde Antrenör Erkan Yılmazbaş nezaretinde çalışmalarını sürdüren Hatay bayanlar boks takımı; 17-23 Ocak 2014 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak olan Türkiye Bayanlar Boks Şampiyonasında sekiz sıklette Hatay ilini temsil edecek.
Hatay’da unutulmaya yüz tutan boks sporu son üç aydan beri özlenen yerlere doğru hızla tırmanış içerisinde. Hatay boks takımı rahatlıkla iller arası turnuvalarda başarılı şekilde ilimizi temsil ediyor. İstanbul ilinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’nda bayanlarımızın mücadele sporunda var olmaları, gurur veriyor.
Hatay Boks Ajanı Nuri Erdener, “Çok kısa sürede ilimizde yapılacak olan boks organizelerinde; boks sporunun seyircilerimizle buluşmasını özlemle beklemekteyim. Alt yapı çalışmalarımız ilçelerimizde halen devam etmekte olup, çok kısa süre içerisinde yeni açılacak olan boks çalışma salonlarında ilimizi ve yurdumuzu başarılarla temsil edecek genç sporcularımızla göğsümüz kabaracaktır. Hatay ilinde görmüş olduğum çaba ve hırs, geçmiş dönemlerde oluşmuş olan boks sporunun yeniden canlanması adına bana ilerisi için ümit vermektedir. Özellikle Hatay ilçelerinde bulunan boks temsilcilerimizden daha atak ve canlı çalışmalar beklemekteyim. Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğümüzün katkı ve teşvikleri bizlere çok ayrı şekilde isteklendirme sağlamaktadır. Türk Boks Sporu adına yapılan çalışmalarımızın olumlu neticeleri siz değerli kamuoyumuz tarafından çok yakinen takip edilmektedir. Arzum Hatay ilinde faaliyette bulunan spor kulüplerinin BOKS sporunu yeniden sahiplenmeleridir. Hatay MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’in destekleri; Hatay boksu için bulunmaz bir kazançtır. MKÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda öğrenim gören Sporcularımız uluslar arası standartlara sahip boks salonunda çalışmalarını sürdürüyor. Yöneticiliğini Mücadele ve Topluluklar Başkanı Yardımcı Doçent Burhan Çumralıgil yapmaktadır. Hatay Boksu için verdikleri mücadeleleri öz veriyle izlemekteyim. Bu vesile ile Mersin’de yapılacak olan Türkiye Genç erkekler Boks Turnuvasında ve İstanbul ilinde yapılacak olan Türkiye Bayanlar Boks Turnuvasında; Sporcularımız bölgemize yakışır maçlarla dönmelerini istekle beklerken, yarışmaya dâhil olan bayan ve genç erkekler boks sporcularımıza ve antrenörlerine yapılacak olan turnuvalarda başarılar dilerim” diye konuştu. İstanbul Bayanlar kafilesinde bulunan Hatay Bayanlar Boks takımı idareci çalıştırıcı ve sporcu listesi şöyle oluştu. İDARECİ; Murat Akarsu. Antrenör; Erkan Yılmazbaş, Fuat Tanrıkulu.
Bayan Sporcular; 46 kg Nuray KARADAŞ, 46 kg Safiye DÜZDEMİR, 51 kg Saniye ARACI, 54 kg Ela ÇOLAK, 57 kg Sümeyya TİMURKAAN, 57 kg Gülden AKTUN, 64 kg Nazlı ALKAN ve 69 kg Naime KOŞUCU..

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here