“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

sonsöz kokteyl3
SONSÖZ Gazetesi ve PERS Ajans’ın kuruluş yıl dönümleri, düzenlenen mütevazi bir kokteyl ile kutlandı. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen kokteyle İskenderun Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit, Osmaniye Vali Yardımcısı Mehmet Öz, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Hamit Civelek, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, 22. Dönem Hatay Milletvekili ve İskenderun Belediye Başkan A. Adayı Mehmet Soydan, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yaran, MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt, Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan, Sarıseki Belediye Başkanı Bülent Özer, Arsuz Belediye Başkanı Fuat Süme, MHP Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu, Telekom Müdürü Metin Kördemir, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şehmus Aslan, siyasi partilerin temsilcileri, Belediye Başkan adayları, iş adamları ve gazeteciler katıldı.
Davetlilere, SONSÖZ Gazetesi ve PERS Ajansın tanıtım filmlerinin izletildiği kokteylde bir konuşma yapan PERS ajans Sahibi Ahmet Seher, ajansın faaliyet alanları ile ilgili bilgiler vererek “İskenderun’da uzun yıllardır devam eden gazetecilik hayatımda son 5 yılda internet haberciliğine adım attım.

İhlas Haber Ajansının bölge temsilciliğinin yanı sıra www.hataypress.net olarak kurduğum haber portalıyla internet haberciliğinde hizmet veriyoruz. Pers Ajans İskenderun’da prodiction sektöründe emin adımlarla yoluna devam ediyor. Bugüne kadar 50 yi aşkın firmanın tanıtım filminin yapımını başarıyla tamamlayan ajansımız bu sayede İskenderun’un dışa bağımlılığının önüne geçmiş oldu. İskenderun’da özel sektör kurum kuruluşlar ve sivil toplum örgütlerinin kurumsallığını tamamlamaları adına önemli bir ihtiyaç olan tanıtım filmlerini “sizi en iyi biz tanıtırız” sloganıyla yapmakta olan ajansımız emin adımlarla yoluna devam edecektir. Sizlerle güçlüyüz ” dedi.
SONSÖZ Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Veysel Cıncık ise konuşmasında, yerel medyanın günümüzdeki konumu ve sıkıntılarına değinerek, “Gazetecilik zor zenaat demeyeceğim. Çünkü, teknoloji öylesine gelişti ki, araştırmacı gazetecilik rafa kaldırılıp, masa başı gazetecilik yaygınlaşmaya başladı. Gazete çıkartmak için her hangi bir ön koşul aranmadığı için, isteyen gazete çıkartabiliyor, gazeteci oluyor. Bu da mesleğimizin saygınlığını zedeliyor. Gerek SONSÖZ gazetesinde, gerekse www.hataydanhaber.com sitelerinde, en doğru ve tarafsız haberleri sizlere iletme çabasındayız. Tek hedefim, Hatay bölgesini kapsayacak günlük renkli bir gazete çıkartmak. Güven ve desteğiniz ile istikrarlı yükselişimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

‘BASINA DESTEK OLMALIYIZ’
İskenderun Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit ise yaptığı konuşmada, basının demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğuna vurgu yaptı. Basın emekçilerine gerçek manada sahip çıkılması gerektiğini belirten Özyiğit toplumsal gelişimleri uluslar arası standartları yakalayabilmek için basının önemi gerçekten çok büyük. Bu manada ben Sonsöz gazetesini ve Pers Ajansın kuruluş yıl dönümlerini kutluyor başarılarının devamını diliyorum şeklinde konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here