Müsiad Bakan (21)
MÜSİAD Hatay Şubesi Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin onuruna yemek verdi. Yemekte konuşan Ergin, İskenderunlulara müjdeler vererek, İskenderun Teknik Üniversitesi’nin kurulacağını söyledi.
Seçim çalışmalarını aralıksız sürdürerek Hatay’ı karış karış gezen Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, MÜSİAD Hatay Şubesi’nin onuruna verdiği yemeğe katıldı.
Yelken Kulübü’nde verilen yemeğe Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci, MÜSİAD Kurumsal İlişkiler Komisyonu ve Tosyalı Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı, AK Parti İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Yaran, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Tosyalı, Tosyalı Holding İhracat Direktörü Şerif Tosyalı, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Deniz Ticaret Odası Başkanı Bülent Kavsak, MÜSİAD yönetim kurulu üyeleri, iş adamları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, İskenderun Belediye Başkan aday adaylarından Mehmet Dönmez, Mehmet Soydan, Bülent Özer, Seyfi Dingil, Abdulkerim Güven, Esabil Soydan, Filiz Özçörekçi ve seçkin davetli topluluğu katıldı.

BAKANIMIZA MÜSİAD OLARAK SONUNA KADAR DESTEK VERİYORUZ
Yemeğe ev sahipliği yapan MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı yaptığı konuşmada, Hatay’ın gelişimini, kalkınmasını sağlayan ve bu yolda gece gündüz demeden çalışan Adalet Bakanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin’in MÜSİAD olarak sonuna kadar destek verdiklerini açıkladı.
Daha sonra konuşma kürsüsüne Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin geldi. Ergin, 11 yıldır iktidarda bulunan AK Parti’nin bu ülkenin geleceği için çok önemli adımlar attığını ve çalışmalar yaptığını vurguladı. Türkiye’nin 11 yıl önce içinde bulunduğu krizin bu ülke insanını karanlığa sapladığını kaydeden Ergin, “Allah’a şükür ki, o günler artık geride kaldı. Türkiye AK Parti iktidarıyla artık, daha güçlü, ayakları üzerine sağlam basabilen güçlü bir ülke konumuna geldi. Tüm bunları siz halkımızın bize verdiği desteklerle yaptık. Kişi başına düşen milli gelirden tutun da, ekonomik kalkınmaya kadar, artık bu güzel ülkemizin önü açık” diye konuştu.

HATAY YATIRIMA DOYACAK
AK Parti iktidarında Hatay’a gelen hizmetlerden de bahseden Adalet Bakanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, Reyhanlı Barajı’nin hizmete girmesiyle birlikte “Hatay’da sulanmayan yeri kalmayacak. Amik Ovası’nı sel basmayacak” dedi ve ekledi; “Çin seddi gibi bir baraj yapıyoruz. 28 metre yüksekliğinde ve 11 kilometre uzunluğunda olacak. 450 milyon metreküp sudan sözediyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun.”
Bakan Ergin, “Allah’a hamd olsun, Osmanlı Padişahlarının hayalinde bulunan 150 yıllık projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Asya’yı Avrupa’ya denizin altından trenle bağladık ve bir ayda 7 milyon insanımız denizin altından karşıdan karşıya geçti. Şimdi de İzmit Körfezinde denizin üstünden arabaları geçiren otoban projesini yapmaya başladık. Denizin içinden yükselen otobanın ayakları gün yüzüne çıktı. Hatay’da yatırımlardan yana nasibini aldı ve almaya devam edecek” dedi.

AMANOS TÜNELİ İLE İSKENDERUN’U DOĞU VE GÜNEY DOĞU ANADOLU İLE BULUŞTURACAĞIZ
Bakan Ergin, Hatay için çılgın proje olan Amanos Dağı’nı delerek 10 kilometre uzunluğunda kapalı tünel ile dağın o yüzü ile bu yüzünü birleştirecek olan projenin ihale edildiğini, önümüzdeki yıl Ocak veya Şubat ayında projesinin bitirileceğini ve ardından yapım ihalesini yapacaklarını belirtti.Ergin, Hatay’ın sosyal ve ekonomik dengelerini değiştirecek olan proje boyutunun şu ana kadar Hatay’a yapılan yatırımların toplamından daha büyük olduğunu kaydetti.
İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VE TELEFERİK GELİYOR
İskenderun için de müjdeli haberler veren Ergin, İskenderun’un artık kendi ismini taşıyacak olan bir üniversitesi olacağını söyledi. Bununla birlikte İskenderun’dan radara kadar bir teleferik hattını da hayata geçirebileceklerinin kaydeden Ergin, İskenderunlulardan proje anlamında gelecek her türlü teklifi sonuna kadar değerlendireceklerini, Hatay’ı İskenderun’dan yöneteceklerinin sözünü verdi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen + 3 =