polis narenciye3
19 Aralık Milli Mücadele’de İlk Kurşunun atılışının 95. yıl dönümü kutlamaları ve İlk Kurşun 2. Uluslararası Dörtyol Kültür, Sanat ve Turunçgil Festivali kapsamında dün İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği, Dörtyol Bölge Trafik Denetleme Büro Amirliği, Dörtyol Turunçgil Üreticileri Birliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı Anaokulları öğrencileri Palis Kostümleriyle D-817 karayolu üzerinde trafik uygulaması yaparak araç kullanırken emniyet kemeri takan sürücülere narenciye hediye ederken ilçemizde başlayacak olan festivale de taşıt sürücüleri ve yolcularını davet ettiler.
D-817 karayolu üzerinde seyir halindeki araçlara yönelik olarak yapılan uygulamada özellikle bölgeye ait olmayan plakalı araçlar durduruldu.
Araç sürücüleri Trafik Görevlilerinin kendilerini durdurmalarından ilk anda telaşa kapılırken ellerinde narenciyelerle polis kıyafetli minikleri karşılarında gördüklerinde ise büyük şaşkınlık yaşadılar. Minikler araç sürücülerinden emniyet kemeri takanlara narenciye vererek ilçemizde yapılacak festivale aileleriyle birlikte katılmalarını istediler.
Dörtyol Turunçgil Üreticileri Birlik Başkanı Zir. Yük. Müh. Mevlüt Coşkun’da yapılan etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Amacımız en temelde sürücülerimizde ve çocuklarımızda trafik kurallarına karşı bir bilinç oluşturmak. Aynı zamanda bölgemizin en önemli tarım geliri olan narenciyeyi tanıtmak ve düzenlediğimiz festival hakkında halkımızı bilgilendirmek. Geçtiğimiz yıl da benzer bir uygulama yapmıştık. Hava muhalefeti nedeniyle çok fazla verim alamamıştık. Bu gün burada Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de destek ve katkılarıyla böyle bir uygulama yaptık. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × one =