Bakan Ergin; “Laf değil hizmet siyaseti yapıyoruz”

bakan ergin
Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, Türkiye’nin 11 yıl öncesine göre daha güçlü, zengin ve geleceğe güvenle yürüyen bir ülke haline geldiğini söyledi.
Hatay’da seçim çalışmalarını sürdüren Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, Antakya merkeze bağlı Narlıca beldesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Hükümetin bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Ergin, laf değil hizmet siyaseti yaptıklarını aktardı.
Halka hitap ettiği belde yakınlarına 750 yataklı devlet hastanesi ve şehir stadyumunun inşa edildiğini hatırlatan Bakan Ergin, bu hizmetlerin tamamlanmasıyla birlikte belde halkına hem ekonomik hem de sosyal açıdan katkı sağlanacağını ifade etti.
Sadullah Ergin ayrıca Karlısu, Ovakent beldeleri, Gülderen ve Maraşboğazı köyleri sakinleri ile de bir araya geldi. Bakan Ergin Karlısu’da gerçekleştirdiği konuşmalarda Suriye’de yaşanan olaylara da değindi. Suriye’de yaşanan savaştan dolayı etkilenen halkın bir bölümünün Türkiye’de kaldığını dile getiren Ergin, “Bizde misafir olarak yaşamlarını sürdüren Suriyeli vatandaşlar, 3. kışlarını burada ülkemizde geçiriyorlar. Bu ateşin ülkemize, Hatay’a sıçramaması için Türkiye’nin, Hatay’ın güçlü olması gerekmektedir. Bu güç sizlerden, milletimizden gelmektedir. Kan akıtmak isteyenlere Allah’ın izni ile imkan verilmeyecektir” dedi.

iskenderunhaber
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.