Güral; “Genç girişimcilerin önü açılmalıdır”

isgiad1
Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİK) Başkanı Erkan Güral, Türkiye’de genç girişimcilere ihtiyaç olduğunu belirtti.
Güral, İskenderun’da İSGİAD Şubesini ziyaret ederek şube yöneticileri ile bir araya geldi.
Güral, Türkiye genelinde 72 dernek ile faaliyet gösterdiklerini belirterek, ”Türkiye genelinde 7 federasyonumuz, 500 farklı meslek grubundan arkadaşlarımız ve 10 bine yakın üye ile büyük bir aileyiz. Bu tabi dünden bugüne olacak şey değildir. Bu yıllara dayaklı bir kurumun yapmış olduğu çalışmalar neticesinde oluşuyor” dedi.
Dernek olarak her zaman genç girişimcilere destek olduklarını belirten Güral, ”Ülkemizde genç bir nüfus var. Ancak işsiz kesime baktığımızda çoğunun bir mesleğinin olmadığını görüyoruz. Ülkemizde ne kadar genç girişimci ve işadamı olursa ülke ekonomisine o kadar katkı sağlarız. Bu konuda derneklerimizi ziyaret ederek onların görüş öneri ve varsa yaşadıklarını sıkıntıları dinliyor gerekli yerlere iletiyoruz” şeklinde konuştu.
İşsizlik sorunun en asgari seviyeye düşürülmesi için yeni istihdam yerlerinin açılmasının gerektiğini ifade eden Güral, şöyle konuştu:
“Dünya giderek değişiyor. Ticaret ortamı büyük bir rakabet içerisine giriyor. Bizlerde çağın gereksinimlerine ayak uydurup bilim ve teknolojiyi her zaman takip etmeliyiz. Ticarette inişli çıkışlı günler olabilir. Önemli olan moral bozmamaktır. Her çalışan işyeri bu ülkeye yeni bir katkı sağlamaktadır. Bu yüzden genç girişimcilerin önü açılmalıdır.”
Yapılan konuşmaların ardından TÜGİK heyeti, İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit’i ziyaret ettiler. Düzenlenen ziyarete TÜGİK Genel Sekreteri Demokan Eren, Güney ve Güneydoğu Genç İşadamları Federasyon Başkanı Abdülkadir Akboz ve dernek üyeleri katıldı.

iskenderunhaber
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.