Çiftçiye 19 adet çapa makinesi verildi

0
183
belen traktör2
belen traktör2

belen traktör2
Belen Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca alımı gerçekleştirilen Çapa Makineleri ve Ekipmanları yapılan törenle sahiplerine teslim edildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesindeki tören Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Garnizon Komutanı Salih Aygün, Belediye Başkan Vekili Yusuf Kızıldağ, Köy Muhtarları, Belen Meslek Yüksekokulu Müdürü, Kamu kurum ve kuruluşları ile Siyasi parti temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti.
Sosyal Riski Azaltma projesi kapsamında, 12 adedi Kömürçukuru Köyü, 3 adedi Benlidere Köyü, 2 adedi Halilbey Mahallesi, 1 adedi Şenbük Mahallesi ve 1 Adedi Çerçikaya köyüne olmak üzere toplam da 19 adet Çapa Makinesi ve ekipmanları çiftçilere teslim edildi.
Kaymakam Abdulaziz Aydın yaptığı konuşmada; “Yaradanın bir lütfu olarak çok güzel bir coğrafyada yaşıyoruz. Tam bir sebze meyve coğrafyası. Hepinizin malumu Avrupa bir sebze meyve coğrafyası değil, çok yüksek fiyatlara yetiştirmek zorunda kalıyorlar ya da İthal etmek zorunda kalınca bu da ek maliyet getiriyor. Bu bizim bölgemizin avantajı. Peki bu avantajı yeterince kullanabiliyor muyuz.? Hayır. Bu işlerimizi bilimsel teknik usul ve esasların dışında bir hobi olarak icra ediyoruz ve kapasitemizin tamamını kullanamıyoruz. Tarım sektörü tüm ülkeler için çok önemli, Dünya nüfusu artış gösteriyor buna bağlı olarak tüketim miktarları hem artıyor hem de çeşitleniyor ve bu ihtiyaçların karşılanması lazım.
Hayvancılıkta, sebzecilikte, meyvecilikte, su ürünlerinde hülasa tarımın tüm sektörlerinde konumumuzu çok ileri noktalara taşımamız gerekiyor. Bu konuda Kaymakamlığa, Ziraat Odasına, İlçe Gıda Tarım ve hayvancılık Müdürlüğü ile Muhtarlarımıza büyük görev düşmektedir. Bu doğrultuda ortak akılla yapılabilecekleri değerlendirmemiz gerekiyor” dedi.
Kaymakan Aydın ayrıca, “Birçok vakıf projemiz var. Bunlardan bir tanesi Çapa Makinelerinin alımıydı. Proje kapsamında teslim ettiğimiz, bu çapa makineleri 2 yıl ödemesiz olmak üzere faizsiz olarak 6 yıl içerisinde ödemesi gerçekleştirilecektir. Tüm kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah hayırlı, helal ve bereketli kazanca vesile olur. Hepinizi saygı sevgi ile selamlıyorum” diye konuştu. Çapa makinelerin gezilmesinin ardından Kaymakamlığınca yapılan aşure ikramından sonra tören sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 4 =