Balıkçı heykelinin çevre düzenlemesi sürüyor

0
218
balikci heykeli
balikci heykeli

balikci heykeli
İskenderun Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü’nce yaptırılan Balıkçı heykelinin çevre düzenleme çalışması devam ediyor. Kentimizin nostaljik balıkçılık kültürünü sembolize eden ağ çeken Balıkçı heykeli, Atatürk Bulvarı’nın Aşıklar yolu ile kesiştiği noktaya yerleştirildi.
İskenderun’da geçmiş yıllarda balıkçılar tarafından sabah erken saatlerde ve akşam üstü günbatımında denize atılan ağların (trada) karadan çekilerek balık tutulması, bulvarda gezintiye çıkan İskenderunlular tarafından büyük bir ilgiyle izlenirdi. Halkın sanata ilgisini arttırmak, okumayı sevdirmek ve teşvik etmek amacıyla yaptırılan Kitap Okuyan Kız Heykeli de, eski Bit pazarı yerinde yapılan İskenderun Belediyesi 4 Nolu Sosyal Tesise yerleştirilmişti.
Bu arada, İskenderun Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekiplerince sahil dolgu alanındaki yeşil alan düzenleme çalışması sürüyor. Ekiplerce, Yelken kulübüyle Subay lojmanları arasındaki bölgede toprak dolgusu tamamlanırken, çimlendirme çalışması devam ediyor. Petek Kafe ve Yelken Kulübü arasındaki bölgede de toprak dolgusu sürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × 2 =