İKEM KOLEJİ’NİN YENİ YÜZÜ BÜYÜLÜYOR!

ikem4
1990 Eğitim ve öğretimde İskenderun halkının hizmetine açılan Özel İKEM Koleji, kuruluşundan bu güne başarılarla 23 yılını geride bırakarak, 2013- 2014 eğitim öğretim yılında kendini daha da yenileyerek eğitim gören öğrencilerin en iyi hizmeti verilmesi adına yeni bir ek bina yaparak hizmetine devam ediyor.
İKEM Koleji’nin kurucularından ve genel müdürü Levent Hakkı Yılmaz, “23 yıllık başarı dolu eğitim ve öğretimdeki verdiğimiz hizmetler bize yetmedi. Öğrencilerimize daha da hizmet verebilmek için okulumuza yeni bir ek bina yaparak öğrencilerimizin hem eğitim alanında hem de sosyal alanda gelişimlerini daha üst seviyelere çıkarmak için maddi ve manevi hiçbir masraftan kaçınmayarak yatırımlarımızı yapıyoruz” dedi.
Yılmaz konuşmasının devamında, “14 dönüm arazi üzerinde eğitime farklı bir soluk ve vizyon kazandırdık. Ek binamızla bölgede olmayan laboratuarları kurduk. Öğrencilerimize yaparak ve yaşarak öğrenme metodunun gerçekliğini ön plana koymak için Sanat ve Bilim Sokağını oluşturduk. Binamızın alt katında hayata geçirdiğimiz bu sokakta öğrencilerimizin anlama ve uygulama kabiliyetlerini arttırıcı birimlerde çalışmalar yapıyoruz. Burada fizik, kimya, biyoloji laboratuarları var. Eğitimde kanıtladığı başarının yanı sıra sosyal, sportif ve sanatta da ön plana çıkma gayreti çerçevesinde Fotoğraf stüdyosu, müzik, dans ve bale, satranç ve bilim müzemizde bulunuyor. Bunun dışında futbol sahası, voleybol sahası, basketbol sahası, masa tenisi, tenis kortu tesislerimizde sportif başarılarımıza yenilerini eklemeyi hedefliyoruz. Ek binayla şu an 1500 öğrenciye eğitim verebilecek kapasiteye geldik” diye konuştu.
Ayrıca bölgede bulunmayan farklı ama, güncel olan eşsiz bir projeye imza attıklarını kaydeden İKEM Koleji Genel Müdürü Levent Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü;
“Bölgemizde hiçbir okulda bulunmayan bilim atölyesi, uzay laboratuarına sahibiz. Bunları yapmaktaki amacımız, bilindiği gibi uzay bilimi her geçen gün gelişiyor. Sadece kitaplardaki bilgilerle tam anlamıyla kavranamaz. Uzayı araştıran araç ve geçlerle bu bilginin çok daha rahat öğrencilere kazandırılacağına inanarak böyle bir çalışma ortaya koyduk. Öğrencilerimiz teorikte öğrendiklerini pratik yaparak geliştirecek, bu yolla da laboratuarlarda araç ve gereçlerle uzayı rahatça gözlemleyebilecekler. Bu projemiz özellikle öğrencilerimiz arasında büyük bir heyecan etti. Öğrencilerimiz uzayı merak etmeye başlarken, ilgileri de bu yönde arttığını gözlemliyoruz. Okullarda sadece bilimsel öğretilere yer vermediklerini kaydeden Yılmaz, ağır ders ve sınav programlarıyla bulunan öğrencilerimizi rahatlatmak ve ilgi alanlarını genişletmek amacıyla da satranç müzik bölümleri, resim ve seramik atölyeleri, kütüphane, konferans salonunu öğrencilerimizin hizmetine sunduk.”

iskenderunhaber
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.